Kltr TV |

Hakkmzda

Toplumun, kültür, sanat ve edebiyattan koptuğu, giderek daha az okuduğu ve içi boşaltılmış televizyon programlarına her gün yenisinin eklendiği bir dönemdeyiz. Bu durum medyada, kültür, sanat ve edebiyat konusunda nemli bir boşluğun oluşmasına sebep olmuştur.

İşte bu gerçekten hareketle, yeni bir yayıncılık anlayışı geliştirmek amacıyla, 2006 yılında Kültür Medya Televizyon Yayıncılık A.Ş.’yi kurduk. Okuyan, bilgi üreten ve bilgisini paylaşan bir toplum için, internet, dergi ve televizyon yayıncılığıyla sizlere en hızlı şekilde ulaşmayı hedefliyoruz.
Kültür Medya Televizyon Yayıncılık A.Ş.’ye ait olan www.kulturtv.com.tr’den, yazarlara, yayınevlerine, yeni çıkan ya da yakında çıkacak olan, az veya çok satan tüm kitaplara ulaşabileceksiniz. Gazetelerin kitap eklerini, Türkiye’de yayın yapan televizyon kanallarındaki kültür programlarını ve konusu kitap, kültür, sanat ve edebiyat olan tüm dergileri yakından takip edebileceksiniz.

www.kulturtv.com.tr, herhangi bir internet kitap satış sitesi olarak değil, bir kültür portalı olarak hazırlanmıştır. Amaç, farklı mecralarda yayınlandığı için dikkatlerden kaçabilecek kültüre, sanata ve kitaba dair gelişmeleri derli toplu bir şekilde ilgililerine duyurarak, ziyaretçilerimizin kitap seçimlerine yardımcı olmaktır.

Kültür Medya Televizyon Yayıncılık A.Ş. bünyesinde kısa bir süre sonra faaliyete geçecek olan Kültür TV televizyonu ve Kitap Dergisi de edebiyat, kültür ve sanatseverlerin beğenisine hitap etmeyi amaçlıyor. Kültür TV’de ağırlıklı olarak kültür sanat haberleri, kültürel belgeseller ve yazarlarla yapılan röportajlar yer alacak.

Kültür TV’de, yazarların hayat hikâyelerini içeren programlar da hazırlanacak. Bu programlar, yazarların özel hayatlarını deşifre ederek popülerlik kazanmaya yönelik olmayacak. Tam tersine, yazarların sanat, bilim ya da edebiyat anlayışlarını topluma tanıtarak, eserleri üzerinden onları anlatan belgeseller şeklinde gerçekleştirilecek.


Kültür Medya Televizyon Yayıncılık A.Ş., hiçbir görüş veya ideolojinin yayın organı olmayacaktır. Yabancı veya yerli tüm yazarlar, her tür ve fikirde yazılmış kitaplar ve sanatın tüm dalları Kültür Medya Televizyon Yayıncılık A.Ş.’nin ilgi alanına girmektedir.

Kültür Medya Televizyon Yayıncılık A.Ş., ülkemizin önde gelen girişimcilerinin gayret ve hedefleri doğrultusunda kurulmuştur.


Ticaret Unvanı:

Kültür Medya Televizyon Yayıncılık A.Ş.

Vergi dairesi: Cumhuriyet V.D.

Vergi No: 9480418506

Ticaret Sicili: 230951

Oda No: 64/2382 (Ankara Ticaret Odası)


Kurumsal Logomuz:

Kültür TV'de mesai saatleri: 09.00 - 12.00 ile 13.00 - 18.00'dir. Müşteri hizmetleri birimimiz bu saatler dışında hizmet vermemektedir.