Kltr TV |

Kullanm artlar

kulturtv.com.tr’de yayınlanan hiçbir yazı veya grafik, üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz. www.kulturtv.com.tr internet sitesinde yer alan içerik materyali başka yerlerde yayınlanamaz. KÜLTÜR MEDYA TELEVİZYON YAYINCILIK A.Ş.'nin ilk hizmeti olan www.kulturtv.com.tr, kültür ürünlerine ulaşılması için yeni bir mecra, kitap meraklıları ve ürünlerini okuyucularına ulaştırmak isteyen yayınevleri ve yapımcılar için ise bir imkân olarak tasarlanmıştır. kulturtv.com.tr’de, üreticilerin, yayıncıların ve yapımcıların haklarına saygılıdır. Bu konudaki yasalar çerçevesinde hareket eder.

www.kulturtv.com.tr’de yayınlanan biyografiler, ilgili yazarın veri tabanımızda bulunan kitaplarından ya da bizzat yayınevinden alınarak derlenmiştir. Kargo ve Teslimat

Kültür Tv'de kargo bedelini belirleyen üç parametre vardır:

1. Seçtiğiniz ürünlerin toplam ağırlığı (Her bir ürünün veri tabanında kayıtlı olan ağırlığı kullanılarak toplam ağırlık sipariş sürecinde otomatik olarak hesaplanmaktadır.)

2. Paketinizin teslim edileceği yer (Türkiye içi ve Türkiye dışı gönderi tarifeleri farklıdır. Türkiye dışı gönderilerde ülkelere göre tarife değişmektedir.)

3. Türkiye içi gönderilerde seçtiğiniz kargo firması Sipariş sürecinde kargo firması ve ücret seçenekleri, adres aşamasından sonra, kargo sayfasında belirtilmektedir.

Paketlerinizin belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda bize ulaşın. Kargo şirketi, tarafımızdan aranarak, size, paketinizin teslim tarihi hakkında bilgi verilecektir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu nedenle: Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit ettiğiniz paketleri kabul etmeyip tutanak tutturunuz ve tutanağı (312) 447 66 35 nolu faksımıza gönderiniz. kulturtv.com.tr, paketinizle ilgili çalışmalara başlayarak en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

Ortalama teslim süresi, tüm Türkiye için, ödemenin gerçekleşmesinden itibaren 2-7 iş günüdür.
Verdiğiniz siparişte bazı kitapların stoklarımızda bulunamaması ve yayıncıda da tükenmiş olması durumunda, bu durum size iletilir ve isteğinize göre, kalan kitaplar üzerinden tahsilat gerçekleştirilerek kitaplarınız gönderilir.

Site İçi Arama

- kulturtv.com.tr’de aramalarında büyük-küçük harf duyarlılığı yoktur. Örneğin “Kişi” bölümüne “ragıp şevki yeşim” de yazsanız, “RAGIP ŞEVKİ YEŞİM” de yazsanız, her defasında Ragıp Şevki Yeşim'in eserlerini ekrana getirir.

- kulturtv.com.tr veri tabanı tam anlamıyla Türkçe uyumludur. Aramalarınızda tüm Türkçe harfleri kullanabilirsiniz ve hatta mutlaka kullanmalısınız. Örneğin Emine Işınsu’nun eserlerini ararken “Emine Isinsu” yazarsanız sonuç alamazsınız.

- Orijinal başlığını bildiğiniz bir eserin Türkçe çevirisini arıyorsanız “Eser Adı” bölümüne orijinal başlığı yazabilirsiniz. Örneğin Tale of Two Cities yazdığınızda Charles Dickens'in İki Şehrin Hikayesi’nin Türkçe basımları da ekrana gelecektir.

- Kelime girilen tüm alanlar için geçerli olmak üzere, ilgili alana yazılan harflerin içinde geçtiği tüm verileri bulur. Örneğin “Ankara” sözcüğünü girdiğinizde, başlığında “an” , “kar” veya “kara” geçen tüm eserler de ekrana gelecektir.

- “Eser” ya da “Kişi” alanlarında arama yaparken: Adın doğruluğundan emin olduğunuz kısmını girmeniz şansınızı artıracaktır. Örneğin “Cengiz Aytmatov” ile “Cingiz Aytmatov” arasında bir tercih yapmak yerine sadece “Aytmatov” yazmanız yeterli olacaktır.

- Eğer “Kişi” alanında yaptığınız bir arama sonucunda, var olduğundan emin olduğunuz bir kişinin eserlerini bulamıyorsanız, bunun nedeni yazım farklılıkları olabilir. Örneğin, aynı kişi için, yayınevi / yapımcı firma “Dostoyevski”, “Dostoyevsky”, “Dostoyevskiy” yazım biçimlerinden herhangi birini tercih etmiş olabilir. kulturtv.com.tr veri tabanında ise her bir yazar için tek bir giriş yapılmaktadır.

- Herhangi bir alana 3'ten fazla sözcük yazdığınızda sadece ilk 3 sözcük dikkate alınır.