Kltr TV | Kiracı | Kitap detaylar

 

Madaralı Roman Ödülü

Kiracı

Yaynevi : Dünya Kitapları
Yazar : Sulhi Dölek
Kategori : Öykü
Basm tarihi:Aralık 2003 / 5. Bask
Kapak : Karton
Sayfa says :336
Kat:2. Hamur
Ebat:13,5x19,5
ISBN:975-304-170-5
Dil : Türkçe
Etiket fiyat : 13.62 + %8 KDV = 14.8 TL
Kltr TV fiyat 11.84 TL

 

 

Sulhi Dölek, Kiracı romanında, kent insanının güncel sorunlarını, kiracı ev sahibi ilişkisi ekseninde dile getiriyor. Romanın kahramanı Kerim Kocaman çıkmazlarla dolu yaşamının tekdüzeliğinden kurtulmak için, asla sahip olamayacaklarının düşlerini kurar: İyi bir ev, iş, aile... Ancak, kuşatılmış bir yaşantının içinden sıyrılıp düşlerinde bile huzura eremez. Acımasız ev sahipleri, geçim sıkıntısı, avucunun içinden kayıp giden yaşamı, izin vermez yaşamak istediklerine...
Sulhi Dölek'in mizahî öğelerle zenginleştirdiği Kiracı, yaşamın kıyısında, bu dünyada hep kiracı olarak yaşayan insanların dramını yansıtıyor.
?(?) Yaşama alaycı biçimde ama aynı zamanda buruk olarak bakıldığını görüyoruz. Ev sahibi - kiracı ilişkisi çerçevesinde oluşan roman, edebiyatımızın insani dramının başarıyla aktarıldığı bir kazancıdır.?
Öner Yağcı
?Sulhi Dölek bu romanında, toplumumuzun güncel sorunlarından birinin yanı sıra, günümüz insanının yaşamından kesitler sunuyor, küçük mutlulukları sergileyip açmazları yanıtlıyor. Yalın bir anlatım, ince bir alay ve şaşırtıcı bir son??
Nail Erdem

(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald