Kltr TV | Üç Muhammed | Kitap detaylar

 

Üç Muhammed

Yaynevi : Düşün Yayıncılık
Yazar : Mustafa İslamoğlu
Kategori : Din
Basm tarihi:2000 / 1. Bask
Kapak : Karton
Sayfa says :296
Kat:-
Ebat:16,5x24
ISBN:
Dil : Türkçe
Etiket fiyat : 11.91 + %8 KDV = 12.95 TL
Kltr TV fiyat 10.36 TL

 

 

O kimileri için, arkasından gözyaşı dökülen tatlı bir anı olmuştur.
Onlar onun hatırasıyla yaşamayı, kendisiyle yaşamaya tercih ederler. Onlar onun arkasından ağlamayı, onu önlerinde görmeye tercih ederler. Onlar onun sakalını ve hırkasını, misyonundan daha fazla severler. Ondan bir efsane gibi söz etmeyi, birlikte yaşanılan bir "dost" olmaya yeğ tutarlar.
Daha başka kimileri için ise, o tarihin konusudur. O, "bir iletişim aleti" gibi ilahi mesajı iletmiş ve misyonunu tamamlamıştır. O, bugüne taşınamaz. Biz onunla, tarihi bir değer olarak ilişki kurabiliriz.
Kur´an içinse o, hayatın aktif, kurucu ve inşa edici bir öznesidir. Misyonu ölümsüz olandır. Kur´an, onu çağa taşımak için çırpınır. Onun tarihe hapsolmasını önlemek için onunla ilgili tarihsel olayları müminin yüreğine, imanına, ibadetine taşır. Kur´an müminin hayatında onu güncel kılmak için ne gerekiyorsa yapar.
Kur´an´ın bak dediği yerden bakanlar ise onu "üretmek" için çaba harcarlar.
Kur´an´da onu, onda Kur´an´ı görürler. Onu Kur´an´la, Kur´an´ı onunla tanırlar. Kur´an´a onun aynası, ona Kur´an´ın aynası gibi bakarlar. Çünkü onlar, onun risalet mirasına ihanet etmekten korkarlar. ...
(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald