Arsız Köpek

Yayınevi : Kelebek Yayınevi
Yazar : Françoise Sagan
Çevirmen :Yaşar İlksavaş
Kategori : Çağdaş Roman
Basım tarihi:2004 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :150
Kağıt:İthal kağıt
Ebat:13,5x19,5
ISBN:9789758721078
Dil : Türkçe

 

Satışa çıkınca haberim olsun.

 

Hüzünlü bir sanayi kenti manzarasının ortasında bulunan Samson fabrikasının muhasebecisi Gueret her akşam serseri bir köpeğin kendisini izlediğini ve yaşadığı ikinci sınıf pansiyona kadar ona eşlik ettiğini bilirdi.

Yirmi yedi yaşındaki Gueret ona ilgi gösteren Nicole'ün dışında, yanından geçerken farkına bile varılmayan sıradan, silik insanlardandı. Onu fark eden ikinci bir kişi de Madan Biron'du.
Marsilyalı bir gangsterin eski metresi olan Madam Biron da nedendir bilinmez Gueret'yi fark ettiği halde, ona karşı kayıtsızlığı hat safhaya vararak aşağılamaya kadar gitmekteydi. Günün birinde bir cinayet olayı, bir yanlış anlama, insanların Gueret'yi fark etmesini, 'görmesini' sağlar. Ama ne şekilde? Diğer yandan güvenini, dostluğunu, arkadaşlığını, vücudunu, sonuçta aşkını arzuladığı bir kadının gözünde kendisini çekici kılan bu korkunç imaj nasıl reddedilebilirdi ki?.. Ayrıca bu oyun sonuçta Gueret'yi nereye kadar götürecekti? Her gün kendisini izleyen serseri ve arsız köpek sanki bütün bunları biliyor gibiydi.

Ama köpekler asla konuşmaz.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kitabı kimler okumuş?


Ece Gürsel


Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı