Ateşi Çalmak

Yayınevi : Evrensel Basım Yayın
Yazar : Galina Serebryakova
Çevirmen :Nurşen Özkan
Kategori : Belgesel
Basım tarihi:1999 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :2224
Kağıt:3. Hamur
Ebat:13,5x19,5
ISBN:
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 69.92 + %8 KDV = 76 TL
Kültür TV fiyatı 60.80 TL

 

 

Karl Marx'ın Gençliği (1. Cilt); Karl Marx'ın çocukluk ve gençlik yılları ile aynı dönemdeki büyük mücadeleleri anlatır. Fransa'da 1831 Lyon Ayaklanması, İngiltere'de Chartistler, Almanya'da Hessen Prensliği'nde 'Kulübelere Barış, Saraylara Savaş' şiarıyla eyleme geçen proleterler ve köylüler...
Fırtınanın Ortasında (2. Cilt); Marx ve Engels'in birlikte mücadeleye karar verdikleri andan başlayarak, 1848 devrimleri sonrasına kadar uzanan çalkantılı dönem, bir 'devrim kıtası' görünümü kazanan Avrupa'nın tüm devrimci karakteristikleri anlatılıyor.
Sınamalar (3. Cilt); 1848 devrimlerinin yenilgisinden I. Enternasyonal'in kurulduğu 1864 yılına kadar uzanan Avrupa çapında koyu bir gericilik ve işçi hareketinde durgunluğun egemen olduğu dönem, belli başlı özellikleri ve olaylarıyla canlandırılıyor. Bu yıllar Marx'ın temel eseri ‘Kapital'in yazılış sürecini de kapsıyor.
Yaşamın Doruğu (4. Cilt); İşçi hareketini Enternasyonal çatısı altında birleştirme çabalarını, aynı dönemde yayınlanan Kapital'in yankılarını ve an an, çarpıcı betimlemelerle Komün günlerini anlatıyor.
İkinci Keman (5. Cilt); Marx'ın ölümünden sonra Engels'i, onun, Kapital'in 2. ve 3. Ciltlerini yayına hazırlama çabasını, sosyalist hareketin gelişimini anlatır.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı