Kltr TV | Cengiz Han`a Küsen Bulut | Kitap detaylar

Cengiz Han`a Küsen Bulut kitabn 29 kii satn ald!

Lenin Ödülü

Cengiz Han`a Küsen Bulut

Yaynevi : Elips Kitap
Yazar : Cengiz Aytmatov
Kategori : Öykü
Basm tarihi:2007 / 1. Bask
Kapak : Karton
Sayfa says :116
Kat:İthal kağıt
Ebat:11,5x19
ISBN:9786054138630
Dil : Türkçe
Etiket fiyat : 6.44 + %8 KDV = 7 TL
Kltr TV fiyat 3.50 TL

 

 

Aytmatov, milletinin tarih boyunca kazandığı sosyal, kültürel, ahlaki, edebî, askeri yani, bütün maddi, zenginliğini eserlerine yansıymış, yaşadığı coğrafyanın insanının tarih içinde kazandığı değerleri, acılarını, kahramanlıklarını, tecrübelerini yazıya döküp ölümsüzleştirmiş, halkının içine düştüğü zor durumları eserlerinde en güzel şekilde anlatmış, onların çözümlerine dair ipuçları göstermiş, eserlerinde kendi ifadesi ile "tipik insan"ı ortaya koymaya çalışmış bir yazardır. Hikâyelerinde milletinin temel mülkü olan millî hafızaya ait efsane, destan, masal, hikâye ve türküleri, bunların meydana geldiği şartları, ardındaki hikâyeleri, insanları kullanırken, Kırgız Türk kültürünü, psikolojisiyle, duyuş ve anlayış tarzıyla, maddi manevi zenginliğiyle o kültürü bina edenlerin evlatlarına yeniden hatırlatmaya çalışmıştır.
Her yazar bir milletin çocuğudur ve o milletin hayatını anlatmak, eserlerini kendi millî gelenek ve törelerini kaynak alarak zenginleştirmek zorundadır. Benim yaptığım önce bu, yani kendi milletimin geleneklerini ve hayatını anlatıyorum. Fakat orada kaldığınız takdirde bir yere varamazsınız. Edebiyatın millî hayatı ve gelenekleri anlatmanın ötesinde de hedefleri vardır. Yazar, ufkunu millî olanın ötesine doğru genişletmek ve evrensel olana ulaşmak için gayret göstermek durumundadır. İyi yazar tipik insanı ortaya koyma ustalığına erişen yazardır.
(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar

selim uzun
07-10-2009
sırf cengiz aytmatov okumak için almak isterseniz ayrı ama ben bu kitaptan yer yer çok sıkıldım. çoğu bölümlerini zorla okudum. iki ayrı hikaye var fakat hikayeler çok sığ ve sonunu tahmin edebiliyorsunuz. kısmen edebi bir tarzı olmakla birlikte cengiz hanla alakalı kısımları çok sıkıcıydı.

Yorumunuzu ekleyin

Bu kitab kimler okumu?


Recep Tayyip Erdoğan


Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald