Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler (2 Cilt) kitabını 28 kişi satın aldı!

Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler (2 Cilt)

Yayınevi : Elips Kitap
Yazar : Hikmet Tanyu
Kategori : İnceleme-Araştırma
Basım tarihi:2005 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :954
Kağıt:İthal kağıt
Ebat:14,5x24,5
ISBN:9789758971954
Dil : Türkçe

 

Satışa çıkınca haberim olsun.

 

Prof. Dr. Hikmet Tanyu'nun İsrail'de yaptığı uzun araştırma ve incelemeler sonucunda yazdığı Tarih Boyunca Yahudiler ve Türkler, Yahudilerin binlerce yıllık tarihini, dünya politikasına etkilerini, milletlere ve ülkelere hâkim olma stratejilerini belgelerle ortaya koyuyor.
Yahudi tarihinin başlangıcından bu yana kronolojik bir değerlendirmesini yapan ve Yahudilerin Türk toplumu ile olan ilişkilerini çağlar içinde arşiv belgelerine dayanarak inceleyen yazar, konu ile ilgisinden dolayı Yahudi asıllı düşünürlerin Türk ve dünya milletleri üzerindeki yıkıcı tesirlerini de eleştiriyor.
Yahudilikle bağlantılı olan Masonluk ve benzeri kuruluşların tarihçesi ile çalışma metotları da bu kitapta geniş bir şekilde ele alınıyor. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de önemini koruyan Türkiye'deki "Yahudi Dönmeleri"nin tarihi, faaliyetleri ve günümüzdeki durumları, derinlemesine ortaya konuyor.
Yahudiler konusundaki temel eserlerden biri olan ve konusunda yapılan ilk büyük araştırma niteliği taşıyan Tarih Boyunca Yahudiler Türkler, bu alandaki büyük bir boşluğu dolduracaktır.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı