Müslüman Düşünürlerin Gözüyle Said Nursi

Yayınevi : Nesil Yayınları
Yazar : Veli Sırım
Kategori : İslam
Basım tarihi:Kasım 2003 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :286
Kağıt:2. Hamur
Ebat:14x20
ISBN:9799756401612
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 9.20 + %8 KDV = 10 TL
Kültür TV fiyatı 8.00 TL

 

 

Kur'an'ın ilk emri: "Oku! Yaratan Rabbinin adıyla oku!"
Bu emri alan Resulullah (a.s.m.) okudu. Kur'an'ı okudu, kainatı okudu.
İnsanlara nasıl okunacağını öğretti. Onun verdiği dersle, asırlar boyu nice salihler, veliler, alimler, müçtehidler hep okudular.
19. asrın sonlarında, ömrü okumayla ve okutmayla geçecek bir kişi dünyaya geldi. Din ilimlerinden fen ilimlerine, felsefeden fizik, kimya, matematik ve astronomi ilimlerine kadar bir çok ilmi tahsil etti. Yüzlerce kitap okudu.
Eritiği ilmi seviye ve sahip olduğu harika meziyetlerle kendisine "Bediüzzaman" denildi. Her dönem ve şartlarını çok iyi okudu. Her dönemde, çözümsüzlüğe düşen insanlara çözüm üretti. Çareler sundu. Ümit aşıladı. Umut oldu.
Çok ağır şartların ve dayanılmaz zorlukların ürünü olan Risale-i Nur, ilk ortaya çıktığı andan itibaren imana susamış gönülleri etrafında topladı. Köylüsünden kentlisine, cahilinden alimine herkes onu okudu, onu yazdı.Onu okuyanların sayısı her geçen gün arttı. Okuyan bir başkasına okutma telaşı ve gayretiyle harekete geçti. Önce "Said"ler, Hamza"lar, Osman'lar, Tahir'ler, Ahmed'ler" idi Risale-i Nur'u okuyanlar. Sonra "Ahmet Behçet"ler, Ruşdi Ubeyd"ler, Abdulvedud Çelebi"ler ve daha pek çok ilim erbabı" bu halkadaki yerlerini aldılar.
Bediüzzaman"ın iki kitabı vardı: Birisi Kur'an, diğeri kainat. Her ikisini de çok iyi okumuş, okuduklarını çok iyi aktarmıştı. Bu yüzden Risale-i Nur Külliyatı çok okundu, okunuyor. Ve tüm insanlık tarafından okunmaya da devam edecek.

(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı