Kltr TV | Binbir Gece Masalları (Ciltli) | Kitap detaylar

Binbir Gece Masalları (Ciltli) kitabn 56 kii satn ald!

Binbir Gece Masalları (Ciltli)

Yaynevi : Elips Kitap
Yazar : Anonim
Kategori : Masal
Basm tarihi:Kasım 2008 / 9. Bask
Kapak : Ciltli
Sayfa says :974
Kat:İthal kağıt
Ebat:14,5x23,5
ISBN:9789756132388
Dil : Türkçe

 

Sata knca haberim olsun.

 

Karısı tarafından aldatılan ve bu yüzden kadınların sadakatsizliğine inanan Hükümdar Şehriyar, daha sonra evlendiği tüm kadınları öldürtmeye başlar: Kendince bir intikam yolu bulmuştur. Vezirin güzel ve akıllı kızı Şehrazat, bu duruma son verecek bir çare bulur ve hem kendisini hem de ülkesindeki genç kızları kurtarmak için Şehriyar'la evlenir. Ve macera böylece başlar... Öyle bir mizansen oluşturur ki Şehrazat, tan yeri ağarırken masalın en heyecanlı yerine gelinmiş olur ve masalın sonunu merak eden Şehriyar, ertesi geceyi beklemeye mecbur olur. Bir süre sonra masal masal içine geçer, heyecan, merak dozu arttıkça artar ve Hükümdar Şehriyar bir türlü karısını öldürtemez...
Tarihçesi çeşitli rivayetlere dayanan Binbir Gece Masalları, Doğu'nun şifahi kültürünün Şehrazat'ta vücut bulduğu, gelmiş geçmiş en iyi kaynaktır. Zengin içeriği, kurgusundaki ustalık, fantastik öğelerin bolluğu, küçükleri olduğu kadar büyükleri de kendine çekmeye devam etmektedir. Masallardan bahis açmışken, Binbir Gece Masalları hakkındaki söylentiyi de okuyucuyla paylaşalım istedik. Denilir ki, bu masalları henüz hiç kimse baştan sona okumamıştır ve baştan sona okuyan kişi ölür... Masalların büyülü dünyasına da böylesi bir rivayet yakışırdı değil mi?
(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar

ahmet sakartepe
14-08-2009
Şark masal kültürünün en görkemli eserlerinden.Her kütüphanede bulunmalı.Bu tür eserler ruhumuza,kültürümüze,fikir dünyamıza ve kütüphanemize zenginlik katacaktır.

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald