Safahat

Yayınevi : İz Yayıncılık
Yazar : Mehmet Akif Ersoy
Kategori : 100 Temel Eser Ortaöğretim
Basım tarihi:1991 / 2. Baskı
Kapak : Ciltli
Sayfa sayısı :540
Kağıt:-
Ebat:16,5x23,5
ISBN:975-355-000-6
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 36.80 + %8 KDV = 40 TL
Kültür TV fiyatı 32.00 TL

 

 

Safahat, geçmişe ve geleceğe ait bütün millî değerlerimizi terennüm eden büyük bir destandır.
Milletimizin îmânına, irfânına, düşünce ve duygularına, sevinç ve üzüntülerine tam tercüman olan bu eseri inancı, fikri ve dili ile bilmeyen, anlamayan ve benimsemeyen bir kimsenin bu milletin aydını olarak telâkki edilmesine imkân yoktur.
Bu ciltte, Safahat'ın eski harflerimizle asıl metni, yeni harflerle karşılığı ve tenkitli neşri, geniş bir "giriş"le birlikte okuyucuya sunulmaktadır.
Eski harfli metin, son olarak basıldığı 1928'den altmış üç sene sonra ilk defa bu yayınla, yeniden okuyucularına kavuşuyor.
Yeni harfli sayfalar, aslının karşısına, mukâbil olarak aynen konmuştur. Noktalama işâretlerine kadar aslına sâdık kalınarak, Safahat'ın doğru bir metni ve karşılaştırma imkânı elde edilmiştir.
Tenkitli neşirde (edisyon kritik) ise, Mehmed Âkif'in hayatta iken şiirleri üzerinde yaptığı düzeltme ve değişiklikler tespit olunmuş ve bunlar 1300 kadar dipnot ile gösterilmiştir.
Kitabın "giriş" bölümü geniş tutulmuş, Mehmed Âkif'in hayatı ve eserlerine dair yeterli bilgi verilmiş, Safahat'ı teşkil eden yedi kitap hakkında etraflı bilgi veren ve bütün şiirlerin ilk yayınlandığı yer, mısra sayısı ve vezinlerini gösteren bir araştırma da bölümün sonuna eklenmiştir.
Bu cilt ile Safahat'ın eski harflerimizle aslı, yeni harflerle güvenilir bir metni, Mehmed Âkif hakkında doğru bilgiler ve Safahat'taki şiirler üzerine yapılmış ilmî bir çalışma, dînini, milletini, tarihini ve Mehmed Âkif'i seven herkese ve bilhassa geleceğin nesillerine büyük bir mutlulukla sunulmuş bulunmaktadır.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kitabı kimler önermiş?


Ayşe Göktürk Tunceroğlu


Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı