Yaratık

Yayınevi : İnkılap Kitabevi
Yazar : Stephen King
Çevirmen :Enver Günsel
Kategori : Çağdaş Roman
Basım tarihi:1998 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :632
Kağıt:3. Hamur
Ebat:13,5x19,5
ISBN:9789751012883
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 26.68 + %8 KDV = 29 TL
Kültür TV fiyatı 23.20 TL

 

 

Nevada' nın uçsuz bucaksız yollarının büyük bölümü çöllerden geçer. Yolu bu çöllerden geçenler ister istemez tedirgin hissederler kendilerini. Çünkü varacakları yere kadar tanımsız bir korku da eşlik eder onlara.
50 numaralı yolda sıcak altında yol alan insanlar, gidecekleri yere asla varamayacaklardır: New York City' ye evlerine dönen Profesör Jackson ve karısı, Lake Tahoe' ya tatile giden Wentworth-Ohio' lu Carver ailesi ve bir Harley motosiklet üzerinde seyahat eden orta yaşlı ünlü yazar Johnny Marinville' dir bu kişiler.
Bir yol levhasına çivilenmiş kedi ölüsü, Çin Çukuru denen bir dağın yamacına kurulmuş Desperation isimli küçük madenci kasabanın işaretidir. Ama herşey bu kadar değildir. Bölgede trafiği yöneten kişi, kendisini kanun olarak gören dev yapılı polis Collie Entragian' dır. Arabanızın plakası çalınmış ya da düşmüşse, veya lastiğiniz patlamışsa, işiniz bitik demektir. Bölgede korkunç şeyler olmaktadır ve Entragain, işin sadece görünen yüzüdür. Desperation' ı etkisine alan gizem ve kasabayı bir virüs gibi sarmış olan kötülükler, korkunç ve dehşet vericidir. Fakat genç David Carver' ın bildiği ve bildiği için de korktuğu güçler ise daha da korkunçtur.
Tanrısal güçle kötülüklerin karşı karşıya geldiği bu romanda Stephen King, soluk soluğa bir maceraya çağırıyor okurlarını.

(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı