Kur`an, İncil, Tevrat`ın Sümer`deki Kökeni kitabını 24 kişi satın aldı!

Kur`an, İncil, Tevrat`ın Sümer`deki Kökeni

Yayınevi : Kaynak Yayınları
Yazar : Muazzez İlmiye Çığ
Kategori : Dinler Tarihi
Basım tarihi:Şubat 2008 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :110
Kağıt:-
Ebat:13,5X19,5
ISBN:975-343-110-4
Dil : Türkçe

 

Satışa çıkınca haberim olsun.

 

Muazzez İlmiye Çığ, 1914 yılında Bursa'da doğdu. 1931'de ilkokul öğretmeni oldu ve Eskişehir'de 4,5 yıl öğretmen olarak çalıştı.1936'da yeni açılan Ankara Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'ne girdi. Fakülte'nin Sümeroloji, Hititoloji ve Arkeoloji bölümlerindeki eğitimini 1940 yılında tamamlayan Çığ, İstanbul Arkeoloji Müzelerine Çiviyazıları Uzmanı olarak atandı. Müzede bulunan Sümer, Akad ve Hitit dillerinde yazılmış 74 bin çiviyazılı belge üzerinde 33 yıl çalıştıktan sonra emekli oldu.Yutiçi ve yurtdışında çok sayıda bilimsel kitabı, makalesi yayımlandı. Muazzez İlmiye Çığ, Sümer kültürü üzerindeki çalışmalarını bugün de sürdürüyor. Yazar, bu kitapta, Sümer dini ve edebiyatından Yahudilik, Hıristiyanlık ve Müslümanlığa; bu dinlerin kutsal kitaplarına ulaşan etkileri ve konuları, belgeleriyle ve karşılaştırmalı olarak sunmaktadır.
Sümerliler, bu dinlerin çıkışından yüzlerce hatta binlerce yıl önce siyasal yaşamlarını yitiirmişlerdi. Ancak, Sümerliler, icat ettikleri ve istenileni yazacak biçimde geliştirdikleri yazılarıyla, Ortadoğu kavimlerini etkileri altına almışlar ve bu etki Batı dünyasına kadar uzanmıştır.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar

çetin çetiner
16-02-2010
Muazzez hanımın TekeTek özel programında anlattıkları ilgimi çektiği için kitabı aldım.Çok kolay okunan ve bilgilendirici bir kitap...

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı