Safiye Sultan 2 Ya İpek Urgan Ya Gümüş Hançer

Yayınevi : İnkılap Kitabevi
Yazar : Ann Chamberlin
Çevirmen :Solmaz Kamuran
Kategori : Öykü
Basım tarihi:1999 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :336
Kağıt:1. Hamur
Ebat:14,1x21,5
ISBN:9751015502
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 18.40 + %8 KDV = 20 TL
Kültür TV fiyatı 16.00 TL

 

 

Bu üç ciltlik romandaki karakterlerin büyük bir bölümü gerçek kişiler, tabii olaylar da öyle. Chamberlin bize Osmanlı tarihinin önemli bir geçiş dönemini bir hadımın ağzından yazmayı tercih etmiş, bunuda "kadın ve erkek dünyasını aynı anda gözlemleye bilecek olan yalnızca onlardı" diye açıklıyor. Giderek artan bir ivme kazanan romanın ikinci cildinde hadım Abdullah, ya da bir zamanların Venedikli gemici Giorgio Veniero, hareminin binbir entrika dolu acımasız dünyasında varolma savaşını sürdürüyor.
Kanuni'nin torunu, II. Selim'in kızı, Sokullu'nun karısı İsmihan'ın umutsuz aşkı, hadımı ve sahibesini nereye götürecek? Belki de ölüme... Güzeller güzeli Safiye, yeni hadımı Macar Gazanfer'in yardımıyla iktidar savaşını kazanabilecek mi? Ölümün soğuk nefesi, sultanlardan halayıklara kadar herkesin ensesinde...
"Ya İpek Urgan, Ya Gümüş Hançer" birbirinden heyecanlı olaylarla dolu. Yasak İlişkiler, akla gelmez cinayetler, inanılmaz ihanetler veher şeye karşın aşk ve erotizm... Venedik, İstanbul, Sakız Adası, Manisa, Konya... Yeniçeriler, korsanlar, dervişler... 16. yüzyıl tüm detayalarıyla yeniden canlanıyor.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı