Temel Satranç Bilgileri

Yayınevi : ODTÜ Yayıncılık
Yazar : Ozan Çapan
Kategori : Beyin Sporları
Basım tarihi:Mayıs 2004 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :96
Kağıt:Kuşe
Ebat:21x29,7
ISBN:9757064823
Dil : Türkçe

 

Satışa çıkınca haberim olsun.

 

Çocuklar İçin Masallarla Satranç'ın devamı olan bu kitapta, satrancını ilerletmek isteyen bütün oyuncuların bilmesi gereken, oyunun Açılış, Oyunortası ve Oyunsonu evreleri; açmaz, çatal atmak, açarak şah çekmek, çifte şah çekmek, şişlemek, feda, vb. satranç oyunundaki bazı özel hamleler ve örnek mat problemleri verilmektedir.
Çocukların severek okudukları ve satranç eğitiminde bir çığır açan Çocuklar İçin Masallarla Satranç kitabında kullanılan eğlenceli anlatım tekniği bu kitapta da uygulanmıştır. Satranç, karmaşık ve zor bir oyun olmaktan çıkarılarak öğrenmesi ve oynaması çok eğlenceli bir oyun haline getirilmiştir.
Türkiye'nin dört bir yanındaki pek çok devlet okulu, özel okul ve kreşte ders kitabı olarak kullanılan, bugüne kadar binlerce minik satranççının satrancı sevmesini ve evde kendi kendine çalışarak geliştirmesini sağlayan Satranç Eğitim Setinin son kitabının da beğeniyle karşılanacağından kuşku duymuyoruz.
ODTÜ kalitesiyle satranç öğrenmek ve satrancını geliştirmek isteyen bütün miniklere Temel Satranç Bilgileri'ni gururla sunuyoruz.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı