Kltr TV | Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı | Kitap detaylar

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı kitabn 30 kii satn ald!

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Yaynevi : Yapı Kredi Yayınları
Yazar : J. K. Rowling
evirmen :Sevin Okyay, Kutlukhan Kutlu
Kategori : Fantastik Roman
Basm tarihi:2003 / 1. Bask
Kapak : Karton
Sayfa says :1128
Kat:1. Hamur
Ebat:13,5x19,5
ISBN:978975080645X
Dil : Türkçe
Etiket fiyat : 31.28 + %8 KDV = 34 TL
Kltr TV fiyat 27.20 TL

 

 

J. K. Rowling, yedi cilt olarak planladigi Harry Potter dizisinin ilk kitabi Harry Potter ve Felsefe Tasi (YKY, 2001), ikinci kitabi Harry Potter ve Sirlar Odasi (YKY, 2001), üçüncü kitabi Harry Potter ve Azkaban Tutsagi (YKY, 2001), dördüncü kitabi Harry Potter ve Ates Kadehi'nden (YKY, 2001) sonra bir kez daha Türk okurla bulusuyor. Üstelik, Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldasligi bir 'ilk'e imza atti: Çeviri ve editörlük islemleri 1 ay 15 gün gibi kisa bir sürede tamamlanan 1128 sayfalik kitap, dünyada Ingilizce'den sonra ilk kez Türkçe yayimlanmis oldu. Dizinin ilk dört kitabinda gözlerimizin önünde adeta etten kemikten bir büyülü dünya kuran Rowling, yaraticiligiyla bu kitapta da basrolde: Satirlara ve satir aralarina serpistirilmis zekice ayrintilar, olay örgüsünü daha da zenginlestiriyor, büyülü dünyaya yeni renkler katiyor. 'Harry tutkunlari' bu sürükleyici kitabi ellerinden birakamayip kalinligiyla ters orantili bir hizla okuyacak ve tipki Harry gibi bir sonraki okul yilini iple çekerek Hogwarts'tan ayrilacaklar.
TADIMLIK
BIRINCI BÖLÜM
Dudley'nin Ruhu Agzinda
Yazin o zamana kadarki en sicak günü yavas yavas sona ererken, Privet Drive'in büyük, kutu kutu evlerinin üzerine uykulu bir sessizlik çökmüstü. Çogunlukla piril piril parlayan arabalar simdi yolda tozlanmis halde duruyordu, bir zamanlar zümrüt yesili olan çimler ise kavruk ve sararmisti – kurakliktan dolayi su hortumlarinin kullanimi yasaklanmisti çünkü. Araba yikama ve çim biçme gibi iki önemli günlük ugrastan yoksun kalan Privet Drive sakinleri, serin evlerinin gölgesine çekilmis, bir türlü gelmek bilmeyen meltemi davet edercesine pencerelerini ardina kadar açik birakmisti. Disaridaki tek kisi, dört numarali evin önünde, bir çiçek tarhinda sirtüstü yatan yeniyetme bir çocuktu.
Siska, siyah saçli, gözlüklü bir oglandi, kisa sürede çok boy atanlarin bir deri bir kemik, biraz sagliksiz görünüsüne sahipti. Kot pantolonu yirtik ve kirli, tisörtü bol ve solmustu, spor ayakkabilarinin tabanlari da kalkmisti. Harry Potter'in bu hali, pasakliligin yasalarca cezalandirilmasi gerektigini düsünen komsularin gözünde onu hiç de sevimli kilmiyordu.
(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar

Ahmet
12-09-2009
Kitap gerekten çok güzel, kalın olması güzmü korkutmuyor aksine, içimi açıyor, çünkü kitabın hiç bitmemesini istiyorsunuz, kesinlikle okumalısınz:))

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald