Çakırcalı Efe

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları
Yazar : Yaşar Kemal
Kategori : Biyografi
Basım tarihi:2009 / 10. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :192
Kağıt:2. Hamur
Ebat:13,5x21
ISBN:9789750807243
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 11.04 + %8 KDV = 12 TL
Kültür TV fiyatı 9.60 TL

 

 

Türkiye'nin evrensel yazarı Yaşar Kemal YKY'de... Yaşar Kemal Anadolu'nun binlerce yıllık kültüründen beslenerek yazdığı büyük ve modern romanlarla, ABD'den İngiltere'ye, İtalya'dan Tunus'a, Norveç'ten Kanada'ya, dünyanın dört bir yanında tanındı. Yazdıkları doğu ile batı arasında köklü bir kültürün ve verimli bir coğrafyanın yarattığı, çağlar ötesi gür ses olarak kabul edildi, sevilerek okundu; okunuyor. 15 Ocak'ta okurla buluşacak 40 olağanüstü kitabın tasarımında Abidin Dino'dan Avni Arbaş'a, Turan Erol'dan Bedri Rahmi Eyuboğlu'na kadar pek çok Türk ressamın resimleri ve Ara Güler'in fotoğrafları kullanıldı. 'Türkiye'nin Evrensel Yazarı' Yaşar Kemal tüm Yapıtlarıyla karşınızda.
TADIMLIK
Çakırcalı Memed Efe, on beş yıldan fazla bir zaman boyunca eşkıya olarak Osmanlı devletine baş kaldırmış, binden fazla insanı öldürmüş, öte yandan fakir fukaranın koruyucusu olmuştur. Yaşar Kemal, Çakırcalı'yı öldüren müfrezenin kumandanı Albay Rüştü Kobaş'ın verdiği bilgiler ışığında eşkıyanın hayat hikayesini, tanıklarının yorumlarına da yer vererek anlatır.
'Yaşar Kemal insanoğlunun çektiklerini hırs dolu bir beceriyle anlatan yürekli bir yazardır. O isyan ve öfkesinin, insanlara karşı Batı yazarlarında az görülen bir güvenle desteklemesini bilmiştir.'
New Statesman, (İngiltere)
'Bir epik kültürün bu ölçüde derinliklerine inmiş birini daha bulmak çok güç.'
Norrtelje Tidning, (İsveç)
'Yaşar Kemal çağdaş edebiyatın eşine az rastlanır devlerinden biridir.'
Le Figaro, (Fransa)

(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı