Kemalizm, Laiklik ve Demokrasi

Yayınevi : İmge Kitabevi
Yazar : Ahmet Taner Kışlalı
Kategori : Atatürkçülük
Basım tarihi:Mart 2007 / 8. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :303
Kağıt:İthal kağıt
Ebat:13,5x19,5
ISBN:975533086-0
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 19.32 + %8 KDV = 21 TL
Kültür TV fiyatı 16.80 TL

 

 

Evet, Atatürk suçludur!...
Eğer Türk işçisi, Batı'daki gibi, çocuk yaşta yeraltında günde 14-16 saat çalıştığı dönemler yaşamamışsa; bir oy hakkı için bile, Fransız işçisi gibi, 59 yıl kanlı bir savaşım vermek zorunda kalmamışsa bunun suçlusu odur.
Eğer Türk kadını yasal olarak erkeğine eşitse, "köle" değilse, seçme ve seçilme hakkını, Fransız kadınından bile önce elde etmişse; kadınlar bugün Türkiye'de vali, bakan, başbakan bile olabiliyorsa bunun suçlusu odur!
Eğer açık havadaki klasik müzik konserlerini onbinlerce genç izliyorsa bunun suçlusu odur! Eğer 1923'lerde ortaçağ karanlığında yaşayan bir toplum, bugün 21. yüzyılın aydınlığına bir ölçüde yaklaşabilmişse bunun suçlusu odur!
Atatürk'ün suçları saymakla bitmez.
"Ben Atatürkçüyüm ve laikim" diyerek, din derslerinin zorunlu olması hükmünü anayasaya koydurtan, Alevi'nin, Hıristiyan'ın, Yahudi'nin, "Sünni inancı"nı öğrenmesini zorunlu hale getiren, Marmaris'teki emekli adam suçsuzdur!
Sokaktaki adama küfreden suçludur. Atatürk'e küfreden suçsuzdur.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar

aykut kalak
07-09-2009
kitabı okuduktan sonra ATATÜRK hakkında daha kapsamlı bilgi ediniyorsunuz ve sonunda hem ATATÜRK'ü hem KIŞLALI'yı kaybettiğiz için terrardan üzülüyorsunuz Bana kemalist düşünce ve yakın siyasi tarih hakkındaki gerçekçi katkılarından ötürü sayın KIŞLALI' yı birkez daha saygı ve şükranla anıyorum

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı