Klasik Drucker

Yayınevi : Optimist Yayınları
Yazar : Peter F. Drucker
Çevirmen :Zülfü Dicleli
Kategori : İş Dünyası-Kariyer
Basım tarihi:2006 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :237
Kağıt:-
Ebat:16x24 cm
ISBN:9944186476
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 23.00 + %8 KDV = 25 TL
Kültür TV fiyatı 20.00 TL

 

 

Bahçeşehir Üniversitesi Yayınları

Yaklaşık yarım yüzyıl boyunca Peter Drucker Harvard Business Review dergisinde yayımlanan köşe taşı makaleleriyle yöneticileri eğitmiş ve onlar için esin kaynağı olmuş—aynı zamanda iş yaşamının doğasını güçlü bir şekilde biçimlendirmiştir. Bu kitapta HBR genel yayın yönetmem Thomas A. Stewart'ın derinlikli giriş yazısıyla birlikte Drucker'in en önemli eserlerinin paha biçilmez bir koleksiyonunu bulacaksınız.

Klasik Drucker yöneticilere, bugün karşı karşıya oldukları en karmaşık sorunlara yaklaşımda yararlanabilecekleri pratik ilke ve fikirler için zengin bir kaynak sunuyor:

• Uzun bir çalışma yaşamı boyunca üretken kalmak ve en çok katkıda bulunabileceğiniz iş ortamlarını nasıl belirleyebilirsiniz?

• Etkin kararlar almanın, karşınızdaki problemin niteliğini doğru saptamanın, son tercihin uygulanmasını sağlamanın ve insanlarla ilgili kararları almada özgül yanlarda ustalaşmanın yollan nelerdir?

• Kuruluşunuzun buluşçuluk potansiyelini artırmanın, pazar, sektör ve demografi değişikliklerinde, hatta ürün ya da hizmet hatalarında yeni buluşçuluk fırsatları saptamanın yöntemleri nelerdir?

• Enformasyon sistemlerinizin şirketinizin rekabet stratejisini uygulamak için ihtiyaç duyduğunuz verileri temin etmesini nasıl sağlayabilirsiniz?

• Yönetmek için ihtiyaç duyduğunuz bilgiyi edinme, bilginizi eyleme dönüştürme ve şirket çapında sorumluluk duyulmasını sağlama stratejileri nelerdir?

• Bilgi işçileri nasıl motive edilebilir ve üretkenlikleri nasıl artırılabilir?


(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı