Kltr TV | Büyü Tutar Cin Çarpar | Kitap detaylar

 

Büyü Tutar Cin Çarpar

Yaynevi : Popüler Kitaplar
Yazar : Cevat Topkara
Kategori : Genel
Basm tarihi:2005 / 1. Bask
Kapak : Karton
Sayfa says :224
Kat:İthal kağıt
Ebat:-
ISBN:9759019035
Dil : Türkçe
Etiket fiyat : 11.04 + %8 KDV = 12 TL
Kltr TV fiyat 9.60 TL

 

 

İnsanlar "büyücü" adı altındaki 'hokkabaz'ların elinden nasıl kurtarılabilir. Bu konuya açıklık getirecek kadarını yayınlamaya karar verdik. Karşılaştığımız dramatik tabloların tekrar yaşanmaması adına... ÖNSÖZ'DEN
Sevgili okuyucularım!
'Büyücülerin Arka Bahçesi' isimli kitabımızdan sonra yayınlanacağını duyurduğumuz 'Büyü' adlı kitabımızla karşınızdayız. Rabbim, hepimize doğru ve nurlu yolunda daim olmayı, Hakkı bilip inanmayı ve çalışmayı nasip etsin.
Kitaptaki bilgileri açıklayıp açıklamama konusunda çok düşündük. Endişelerimizin farklı nedenleri vardı. Bunlardan biri şahsımıza yönelik kaygılarımızdı. Çevremizdeki insanların bizi büyücü olarak algılamasını istemedik. Bu kitaptaki bilgiler aktarıldığında okuyucunun kafasında böyle bir soru işareti belirebilirdi. Yarıca bilgilerin art niyetli insanlar tarafından kullanılmaya açık olması bizi, açıklama yapıp yapmama konusunda çelişkiye düşürdü. Diğer yandan da 'Büyü' nün muamma olmaktan çıkması gerekiyordu.
İnsanlar ancak bu şekilde 'hokkabaz'ların elinden kurtarılabilirdi. Bu ikilem arasında bir süre bocaladık ve sonunda bildiklerimizin en azından konuya açıklık getirecek kadarını yayınlamaya karar verdik. Karşılaştığımız dramatik tabloların tekrar yaşanmaması adına...
Büyü bozdurmak için paraları sömürülen insanların daha fazla kayba uğramaması için büyü gerçeğini ve büyü karşısında ne yapılması gerektiğini insanlara göstermeye karar verdik. İnsanlarımızı bu 'sapkınların' eline düşüren sadece bilgisizlik. Bilgisizlik belirsizliği doğurur. Belirsizlik de karanlığı. Karanlık insanları her zaman korkutmuştur. Bu korkuyu gidermek içinse insanoğlu elinden gelen her şeyi yapar. Hatta yüzüne tükürmeye değmeyecek kişilerden medet umar. Fayda gelmeyeceğini bile bile 'belki' ihtimali ile teslim olur. Bu ihtimali ortadan kaldırarak okuyucuyu bilgilendirmek istedik.
Ne yazık ki toplum, herkesin büyü yaptığı(!) ve büyü bozduğu(!) bir hale düştü. Hadisenin sosyolojik ve psikolojik tahlilleri ayrı birer araştırma konusu. Bizim gözlemimiz; toplum, içine düştüğü paranoyanın etkisiyle ne yaptığını bilmez bir halde hoca(!) geçinen insanların ardına düşüp derdine derman arıyor.
Hocalar(!) tarafından 'büyü'nün bozulması için önerilen o kadar saçma yöntemler ve öyle anormal istekler var ki! Büyünün bozulması için 'adet kanı içilmesini isteyenler'den, 'insan sidiği' içme'ye kadar garip ve bir o kadar da saçma olaylarla karşılaştık. Buna ek olarak da kirli emellerini 'büyü' bozma adına insanlar üzerinde denemeye kalkışan 'sapıklar' da cabası.
Bu ve buna benzer karşılaştığımız, toplumda ahlaki çöküntü meydana getiren pek çok olay, bizi bu kitabı yayınlamaya itti. Bunları açıklamak zorunda kalmamayı isterdik. Fakat tek bir kişiyi bile uyandırıp bu tür yerlerden uzaklaştırabilmek umuduyla bildiklerimizi anlattık. Bu açıdan bakıldığında önemli bir sorumluluğu yerine getirdiğimize inanıyoruz. Amellerimiz niyetlerimizle haşredilsin.

(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald