Adını (Celle Celâluhû) Kalplere Yazmak

Yayınevi : Rehber Yayınları
Yazar : Selman Ünlü
Kategori : İslam
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :176
Kağıt:İthal kağıt
Ebat:12,5x18
ISBN:975-6096-47-0
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 5.29 + %8 KDV = 5.75 TL
Kültür TV fiyatı 4.60 TL

 

 

Cihad, Allah'ın adını ve dinini yüceltme ve herkese duyurma yolunda mücadele etmenin adıdır. Bu mücadele insanoğlu var olduğu günden beri vardır ve kıyamete kadarda devam edecektir.

Cihadı sadece "düşmanlarla savaşmak" şeklinde nitelendirmek, cihadın mânâsını daraltmak demektir. Zamanımızda cihad, bambaşka bir keyfiyet kazanmıştır. Dünyamızın bir köy haline geldiği, iletişim vasıtalarının baş döndürücü bir hızla ilerlediği, ulaşım imkânlarının hayallerimizi aşan bir seviyeye ulaştığı ve kuvvetler dengesinin ayrı bir büyüye büründüğü günümüzde, elbette cihadın şekli de değişik olacaktır. Bu, cihadın mânâ ve içeriğinin değiştiği anlamına gelmez.

Yeryüzünde cihaddan daha büyük bir vazife yoktur. Zaten olsaydı, Allah (celle celâluhû) peygamberlerini o vazife ile vazifelendirirdi.
Cihadı güzelleştiren, vasıta olduğu şeylerdir. Ci
had, "İ'lâ-yı kelimetullah"a, yâni Allah'ın adının ve mdininin dünyanın her yerinde duyulmasına vesile olması; Müslümanlığa ve Müslümanlara tecavüz edenlere karşı sindirici ve caydırıcı bir yanının bu lunması; güçsüz ve mazlum insanların koruyucu luğunu sağlaması açısından güzeldir.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı