İslâm ve İnsanlığın Geleceği

Yayınevi : Pınar Yayınları
Yazar : Roger Garaudy
Çevirmen :Cemal Aydın
Kategori : İslam
Basım tarihi:2000 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :184
Kağıt:İthal kağıt
Ebat:13,5x21 cm
ISBN:9753520093
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 7.36 + %8 KDV = 8 TL
Kültür TV fiyatı 6.40 TL

 

 

Müslümanlar iyi bir Müslüman olmayı, ilk görev olan Allah'ın hükümranlığını yeryüzünde gerçekleştirmek olarak gördükçe ve bu vazifeyi yerine getirme gücünü kıldıkları namaz, gittikleri hacc ve tuttukları oruçtan aldıkça, birkaç on yıllık bir süre içersinde, İndüs nehrinden, Atlantik okyanusuna kadar milyonlarca erkek ve kadını kendi imanlarına kazandırırlar.
İyi bir Müslüman olmanın, kendini yalnızca ayin ve ibadetlere vermek ve artık Allah yolunda yaratıcı çabalarda bulunmamak demek olduğuna inanmaya başladıkları zaman ise, harikulade çiçekleniş ve yükseliş solup düştü. İslam tarihinin, aktif öznesi olma özelliğini yitirdi. Sonunda yabancı istilacıların sömürgecilerin ellerinde bir nesneye dönüştü.
Bugün, batı dünyasında, özellikle Hıristiyanlar arasında milyonlarca erkek ve kadın, medeniyetlerin iflasının ve çıkamazlarının bilincine varmışken, açıklık ve kaynağı olan Kur-an'nın yaratıcılık konusuna sadık kalmasını bilirse... Yani bütün dinlerin en evrenseli olması, din konusunda her türlü baskıyı reddeden özellik taşıması gibi, kendisini gerçek çehresiyle göstermesini bilirse... İşte o zaman bütün dünyada, İslam'ın yayılışının altın dönemi olan 7. yüzyıldakinden çok daha büyük bir yayılma imkânına sahip olacaktır.
Bu yayılma gücü İslam'da mevcuttur.

(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı