Nereye?

Yayınevi : Parantez Yayınevi
Yazar : Necdet Şen
Kategori : Gezi Kitapları
Basım tarihi:2001 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :264
Kağıt:3. Hamur
Ebat:13,5x19,5
ISBN:975844137X
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 11.50 + %8 KDV = 12.5 TL
Kültür TV fiyatı 10.00 TL

 

 

"Günlerden bir gün, tabakhaneye bir halt yetistirecekmis gibi kosusturan kuru kalabaliga lâf anlatmaya çalismaktan yorulup çenemi kapatmaya karar verdim ve kayboluverdim ortaliktan. Oysa bana 'az çizgi üstü bol lâf' karsiligi bol para ödüyordu matbuat hazretleri. Ama ne paraya ne vehmedilmis ehemmiyete ve ne de hazirlop nasihatlere kulak asmayacak kadar bezgindim. Candide'in yüzyillar evvel kendi siginagini buldugu kenti terkediyordum.
Ah, bir de neyi aradigimi, nereye gittigimi bir bilebilseydim...'
Necdet Sen'i gazetelerde yayinlanan 'Hizli Gazeteci' çizgi romani ile tanimistik. Farkli tarzi, çizim anlayisi ve en önemlisi olaylara, hayata, kaliplarin disinda sorgulayan bir yaklasimla bakisiyla ilgi çekmis, sevilmisti.
Sonra ortadan kayboluverdi. Gazetelerde, dergilerde çizmez oldu. Uzunca bir süre de sesi solugu çikmadi. Bir gün internette, kendi adini tasiyan "www.derkenar.com" web sitesi ile tekrar "merhaba" dedi. Bu web sitesindeki bilgilerden Necdet Sen'in "Nereye?" sorusunun pesinden yollara düstügünü, Iran'i, Pakistan'i geçerek karayolundan Hindistan'a kadar gittigini ögrendik.
Necdet Sen, "Uzak Asya yollarinda yayan yapildak bir iç yolculugun öyküsü" diye tanimladigi bu yolculuktan aldigi notlar, gözlemleri, çizimleri ve çektigi fotograflarla dönmüstü. "Nereye?"de bu birikim kitaplasti.

(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kitabı kimler önermiş?


Nadir Paksoy


Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı