Kurgusal Sözlük - 2 Cilt Birarada kitabını 13 kişi satın aldı!

Kurgusal Sözlük - 2 Cilt Birarada

Yayınevi : Alfa Basım Yayım
Yazar : Şinasi Bademcioğlu
Kategori : Sözlük-İmla Kılavuzu
Basım tarihi:2009 / 3. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :593
Kağıt:İthal kağıt
Ebat:16,5x23,5
ISBN:975-297-804-5
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 25.76 + %8 KDV = 28 TL
Kültür TV fiyatı 22.40 TL

 

 

"Dilleri var dilimize benzemez, demiş ozanımız. Şinasi Bademcioğlu, bir yabancı dille ana dili arasında ses benzerliklerinden yola çıkarak yabancı sözcüklere anlam karşılıkları bulmuş. Hem de güle oynaya. Böylece yabancı dili yaban olmaktan çıkarmış, dil öğrenmeyi eğlenceli bir oyuna dönüştürmüş. Kutlanmaya değer bir emek ürünü."
Prof. Dr. Cevat Çapan
"Şinasi Bademcioğlu'nun bu sözlük, modern anlayışın birçok yönlerini kendinde toplayan yeni sözlük anlayışım yansıtan bir çalışmadır. Sadece kelimeleri, kavramları değil onun ardındaki düşünceyi de, gülümseme dudaklarınızdan uçmadan öğreneceksiniz. Bu sözlükten dili öğrenmenin zevkine varanların sayısı her yeni gün biraz daha artacaktır."
Doğan Hızlan
"Şinasi Bademcioğlu'nun hazırladığı bu sözlük, bildiğimiz sözlüklerde olmayan bir şey yapıyor. Ses benzerliğinden yola çıkarak, İngilizce kelimenin akılda kalmasını sağlamak üzere, Türkçe kelimelerle bağ kuruyor. Böylece, bir eğlence öğesi de katmış oluyor,.."
Prof. Dr. Murat Belge
KELİME EZBERLETEN 12 TEKRARLI KURGUSAL SÖZLÜK KAÇ KELİMEDEN OLUŞUYOR? Kitapta 6000 kelime yer almaktadır. KELİMELER SEÇİLİRKEN NELERE DİKKAT EDİLDİ?
KELİME EZBERLETEN 12 TEKRARLI KURGUSAL SÖZLÜK TOEFL, KPDS, ÖYS, ÜDS ve benzeri sınavlarda sıklıkla karşılaşılan SOYUT anlamlı ve akılda kolay kalmayan (heves, istek, üzülmek, morali bozuk olmak gibi) sözcüklerden oluşmaktadır. KELİME EZBERLETEN 12 TEKRARLI KURGUSAL SÖZLÜĞÜN DİĞER SÖZLÜKLERDEN FARKI NEDİR?
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı