Ceviz Kabuğundaki Evren

Yayınevi : Alfa Basım Yayım
Yazar : Stephen Hawking
Çevirmen :Kemal Çömlekçi
Kategori : Popüler Bilim
Basım tarihi:2002 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :215
Kağıt:Kuşe
Ebat:18,5x25,5
ISBN:9752971059
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 30.36 + %8 KDV = 33 TL
Kültür TV fiyatı 26.40 TL

 

 

HAWKING'İN SON KİTABI TÜRKÇE'DE!

Zamanın bir başlangıcı var mıdır? Yoksa zaman, sonsuz olduğu gibi başlangıçsız mıdır? İçine düşenin sonsuzlukta yitip gideceği kara delikler nedir? Evrenin sonsuzluğu içinde birer yansıma mı? Evrendeki büyük patlamanın enflasyona bağlı olduğunu biliyor muydunuz?
Stephen Hawking, kuantum fiziğinde yeni ufuklar açıyor ve fizik aracılığıyla kendisine yeni ufuklar açmak isteyen tüm okurlarını bu kitabı okumaya davet ediyor. Evrenin en karmaşık sorun ve sorunsallarını yalın bir dile indirgemeyi başaran Hawking, anlattıklarının göz önünde canlanmasını sağlayan şekilleriyle, fizik gibi karmaşık bir bilimi insanoğlunun nereden başladığı ve nerede biteceği henüz bilinmeyen zaman kavramı çerçevesinde masalsı bir yolculuğa çıkartıyor.
Okur, bu kitabı bir bilimsel yapıt olarak okuyup algılayabileceği gibi, rahatlıkla bir bilim-kurgu romanı gibi de değerlendirebilir. Çünkü bugüne kadar bilim-kurgu olduğu varsayılan uzay yolculukları, kara deliklere sürüklenmek, zamanın sonsuzlunda yitip gitmek vs. bu kitabın konusunu oluştururken, yirminci yüzyılın başlarından bu yana, diğer bir deyişle Einstein'dan Hawking'e fiziğin yolculuğundan kesitler veriliyor. Bu kesitlere bakarak, geleceğin ne gibi gelişmelere gebe olduğunun ipuçlarını edinmek mümkün. Bu ipuçlarından çıkılacak yolda, insanoğlu geçmişini, varoluş nedenlerini ve belki de kendisini nasıl bir yok oluşun beklediğini canlandırmaktan geri kalmayacaktır.

* Bilimsel yapıtlar için bir kilometre taşı olan bu yapıt, kırk dile çevrildi, on milyondan fazla satarak uluslararası bir fenomen haline geldi.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı