Hangi Hukuk

Yayınevi : Sorun Yayınları
Yazar : Sırrı Öztürk
Kategori : Hukuk
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :112
Kağıt:3. Hamur
Ebat:13,5x19,5
ISBN:9754310793
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 4.60 + %8 KDV = 5 TL
Kültür TV fiyatı 4.00 TL

 

 

Elimizdeki kitap, sistemin meşruiyetini keybetmiş "hukuk" anlayış ve işleyişinin ilerici cenahımızdaki düşünce-davranış dünyamıza karşı uygulanagelen pratiğin eleştirisi, açığa vurulması vb. konuları içermektedir. Siyasal-ekonomik kriz dönemlerinde en büyük çürüme ve çözülmenin " hukuk" alanında yaşandığı görülüyor. "Hukuk" yoluyla mücadele, kapitalist anarşiye karşı verilen mücadelenin bir parçasıdır.
Anayasa ve yasaların siyasal-konjonktürel uygulanışı, yoğunluklu olarak, bilimsel materyalist yöntemle sorunları inceleyen düşünce-davranış dünyamızı karşıya almaktadır. Tarih ve insanlık önünde HAKLILARIN kavgasını veren ve bu yolda yüreği, beyni, bilinci ile "hukuk"un çarkına takılan insanlarımız çok büyük bedeller ödeyegelmektedir.
Kitapta, mevcut "hukuk"un zorlama yöntemlerle yorumuna ilişkin bazı örnekler sunulmuş; ayrıca, toplatılan ve yargılanan kitaplarımızla ilgili savunmalarımıza da yer verilmiştir. Bu arada ilerici-devrimci basın-yayın kurumlarının sorumluluğu, okur ve kadrolara düzgün bir hesap verme zorunluluğu konusu da işlenmiştir. Kolektif kitap üretimi vb. konulara üzerinde Kolektifimiz' e ve konumuna yöneltilen bazı eleştirilere ve cevaplarına da değinilmiştir. Yayınevi, yazar, okur ve kadroların ilişkisi yaratıcı diyaloglar açısından önemlidir.
Kapak resmi, Sorun ve Öncü Yayınlarının yargılanmış bazı kitap, dergi ve gazete arşivlerinden oluşmaktadır.

(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı