Atatürk Yargılanıyor

Yayınevi : Kum Saati Yayıncılık
Yazar : Coşkun Telciler
Kategori : Politik Hareketler
Basım tarihi:2008 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :231
Kağıt:2. Hamur
Ebat:13,5x21
ISBN:9786053920311
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 8.28 + %8 KDV = 9 TL
Kültür TV fiyatı 7.20 TL

 

 

Son zamanlarda Atatürk'e saldırmak âdeta bir meslek hâlini aldı. Bilgisayarın başına oturan yazıyor, çiziyor, sallıyor. Devir değişti, bir zamanlar solcu oirnak modaydı, şimdi onun modası geçti; Atatürk'e ve Türk Silahlı Kuvvetlerine hakaret etınek şimdi revaçta olan meslek. Ekmeklerinin nerede olduğunu gören kalem esnafı hemen keskin bir dönüş yaparak cephede yerini almakta gecikmedi.
Atatürk'ü demokrasi düşmanı gösteren, ancak ABD askerinin işgali altında bulunan Irak'ta silahların gölgesinde seçim olunca, "Yafasın!.. Irak'a demokrasi geldi" diye sevinen İkinci Cumhuriyetçiler mi buna yol açtı.
Bazı kişiler, Türkiye'nin parçalanması yolunda en büyük engelin Atatürk'ten ve Atatürk'ün fikirlerinden kaynaklandığını tespit edip, Türk ulıısundaki bu Atatürk sevgisini öldürmeye çalışmaktalar.
Amaçları da Atatürk'ü etkisiz kılıp, onun bağımsızlık yanlısı, onurlu bir devleti kuran ve yaşatan görüşlerini unutturup, Türkiye'yi Osmanlı imparatorluğu yıkıldıktan sonra Sevr'de denedikleri gibi bir yan sömürge hâline sokmak...
Bu nedenle, bağımsızlık yanlısı görüşlerin dillendiriîmemesi gerek. Bunun için Atatürk fikirlerinin yok edilmesi gerek.
İstedikleri sömürü mekanizmasını kurmak, ayrıca yer altı ve yer üstü. doğal kaynaklarımızdan, petrolümüzden, bor kaynaklarımızdan faydalanmak amacıyla Türk milleti üzerine saldırıya geçtiler.
İşgalin gerçekleşmesi için, şu an Türkiye sınırları içinde bulunan topraklarda birçok uydu devletin BOP çerçevesinde kurulması gerek; bunun için de Türkiye'deki Atatürk fikrinin yok edilmesi lazım.
Sonuç olarak Atatürk'ün yargılanması gerek.
Biz de bu aktma uyarak Atatürk'ü yargılıyoruz.
Bakalım kim mahkûm olacak?.. Atatürk rnü, onu milletin hafızasından silmeye çalışan siyaset cüceleri, satılık kalem erbabı mı?
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı