Türbülans Çağı

Yayınevi : Boyner Yayınları
Yazar : Alan Greenspan
Çevirmen :Nilgün Miler
Kategori : Dünya Ekonomisi
Basım tarihi:2008 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :560
Kağıt:Kuşe
Ebat:15,5x23
ISBN:9789757004561
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 32.11 + %8 KDV = 34.9 TL
Kültür TV fiyatı 27.92 TL

 

 

Amerikan Merkez Bankası'nın efsanevi eski başkanı Alan Greenspan'in tüm dünyada büyük yankı uyandıran ve uzun süre best-seller listelerinden düşmeyen "Türbülans Çağı: Yeni Bir Dünya Serüveni" isimli kitabı Boyner Yayınları'nın çevirisi ile Türkiye'de...
Neredeyse tüm dillere çevrilen Türbülans Çağı'nda, Greenspan kimliğini şekillendiren özgeçmişini ve küresel ekonominin bizzat kumanda odasında bulunarak edindiği tecrübeleri okuyucularıyla paylaşıyor.
Kitabına 11 Eylül sabahı ile başlayan Greenspan, daha sonra çocukluk yıllarına geri dönerek başından geçen ve tarihi biçimlendiren olayları anlatıyor. Ardından tüm dünyada önemli değişimlerin yaşandığı 1987 - 2006 yılları arasındaki Federal Reserve Kurulu Başkanlığı görevini içeren dönemi okurlarına aktarıyor. Ayrıca caz klübünde müzisyen olarak çalıştığı renkli günlerden, birlikte çalıştığı başkanlar Nixon, Ford, Reagan, Bush ve Clinton'ın dönemlerine ait anılarına da kitabında yer veriyor Yaşanan olayların altında yatan dinamikleri anlatan Greenspan, kitabın ikinci bölümünde bizi günümüze getirerek ekonomik büyümenin evrensel koşullarını gösteriyor, belli başlı ülkelere ve bölgelere özgü gerçekleri araştırıyor, son olarak ise küreselleşmenin istikametini açıklıyor.
Türbülans Çağı'nı bir dedektiflik hikayesi olarak tanımlayan Greenspan, ?11 Eylül'den sonra artık yeni bir dünyada yaşadığımızı ve bu dünyanın çeyrek yüzyıl öncesine oranla çok daha değişken, esnek, açık, hatalarını kendi kendine düzeltebilen ve hızla değişen kapitalist bir ekonomi dünyası olduğunu net bir şekilde anladım. Bu dünya, bizlere yeni fırsatlar sunan, bunun yanısıra muazzam yeni mücadeleler de gerektiren bir dünya. Türbülans Çağı, bu yeni dünyanın doğasını anlamaya yönelik gösterdiğim gayreti, diğer bir deyişle, bugünlere nasıl geldik, şu anda neler yaşıyoruz ve ufukta iyisiyle kötüsüyle bizleri neler bekliyor, gibi sorulara cevap arama serüvenimi yansıtıyor" diyor. Ayrıca kitabında 2030 yılı ile ilgili kapsamlı iddialarda bulunmaktan da çekinmiyor.Boyner Yayınları Türbülans Çağı ile 11 Eylül sonrası yeni dünya düzeni konusundaki gerçekleri okurlarıyla paylaşmayı hedefliyor.
ALAN GREENSPAN
1926 yılında New York şehrinin Washington Reights semtinde doğdu. Julliand Müzik Okulu'nda klarnet çalmayı öğrendi. Bir süre profesyonel müzisyen olarak çalıştıktan sonra, NewYork Üniversitesi ekonomi bölümünden lisans, lisansüstü ve dpktora derecelerini aldı.1954 yılında ortağı ile birlikte Townsend - Greenspan & Co.adında bir ekonomik danışmanlık şirketi kurdu.
Başkan Gerald Ford döneminde 1974'ten 1977 yılına kadar Ekonomik Danışmanlar Konseyi'nin başkanlığını yaptı.1987 yılında Başkan Ronald Reagan, kendisini Federal Reserve Kurulu yönetim kurulu başkanlığına atadı ve 2006 yılında emekli olana kadar bu görevi sürdürdü.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı