Kltr TV | Enki`nin Kayıp Kitabı | Kitap detaylar

 

Enki`nin Kayıp Kitabı

Yaynevi : Ruh ve Madde Yayınları
Yazar : Zecharia Sitchin
evirmen :Yasemin Tokatlı
Kategori : Bilim Kurgu
Basm tarihi:2008 / 1. Bask
Kapak : Karton
Sayfa says :360
Kat:İthal kağıt
Ebat:13,5x19,5
ISBN:9789756377222
Dil : Türkçe
Etiket fiyat : 19.32 + %8 KDV = 21 TL
Kltr TV fiyat 16.80 TL

 

 

Enki, başlangıçtan bu yana olanları gelecek nesillere anlatmak üzere bir yazıcı seçti ve ona bir Tanıklık Kitabı yazdırdı. Zaman uygun olduğunda mührü kırılıp açılacak kil zarfın içinde on dört kil tablet vardı.
Sümerce ve Akkadça tabletler, Babil ve Asur tapınak kütüphaneleri, Mısır, Hitit ve kenan 'mitleri' ve de kutsal kitapta anlatılanlar bu kitapta okuyacağınız metnin esasını oluşturmaktadır. Bu dağınık ve parça parça malzemeyi ilk kez bir araya getiren Zecharia Sitchin, uzaylı bir tanrının özyaşam öyküsü, anıları ve geleceğe ilişkin kehanetleri şeklinde kurguladığı bu kitabında başlangıçtan bu yana olanları Anunnakiler'in bakış açısından anlatıyor ve kadim tarihimizle, insan kültürüyle ve geleceğimizle ilgili varsayımlarımızın hepsine meydan okuyan bir destanı anlatıyor.
Geçmişimiz geleceğimiz mi olacak? Dünyadan uzaktaki bir gezegende meydana gelen olayları tekrar etmek insanoğlunun kaderi mi? Zecharia Sitchin'in çok satan Dünya Tarihçesi dizisi, insanoğlunun 'gökten dünyaya inen' Anunnakiler'e dek uzanan köklerini anlatmıştı. Beş kitaptan oluşan bu dizi boyunca Sitchin Sümer, Akkad, Babil, Asur, Hitit, Mısır, Kenan ve İbrani kaynaklarından yola çıkarak Annuakiler'in insanoğluna ve insan uygarlığına etkilerini derlemişti. Bu hikayelerde eksik olan, Anunnaki'nin perspektifinden anlatılanlardı.
Ama acaba tüm bu süreç Annukiler'e göre nasıl başlayıp gelişmişti? Kendi gezegenlerinde, Nibiru'da hayat nasıldı? Annunakiler'i evlerinden koparıp Dünya'ya getiren neydi?
Sitchin bu kez her şeyi Tanrı Enki'nin perspektifinden anlatıyor. Enki'nin Kayıp Kitabı adlı eserinde, yıllar süren araştırmaları boyunca yararlandığı ana kaynakları esas alarak, 'kadim astronotlar'ın lideri olan Enki'nin hatıralarını yeniden canlandırıyor.
Tanrı Enki'nin bir yazıcıya dikte ettiği anıları şeklinde düzenlenen bu hikaye, başka bir dünyada başlıyor ve sonrasında insanoğlunun kökeninin hikayesine dönüşüyor; kutsal metinlerle kesişen, geçmişimizle ve geleceğimizle ilgili varsayımlarımıza meydan okuyan, tanrıların ve insanların destansı hikayesine.
(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald