Kltr TV | PIC Adım Motor Kontrolü + Cd | Kitap detaylar

 

PIC Adım Motor Kontrolü + Cd

Yaynevi : Bileşim Yayıncılık
Yazar : Doğan İbrahim
Kategori : Program Eğitimi
Kapak : Karton
Sayfa says :100
Kat:İthal kağıt
Ebat:16x24
ISBN:9752711022
Dil : Türkçe
Etiket fiyat : 18.40 + %8 KDV = 20 TL
Kltr TV fiyat 16.00 TL

 

 

Bu kitapta PIC mikrokontrolör kullanarak adım motorlarının programlanmaları açıklanmaktadır. Kitaptaki programlarda C ve asembli dili kullanılmış ve çeşitli adım motoru kontrol projeleri tasarımı yapılmıştır.

Kitap adım motoru kontrolu üzerine bir kurs kitabı ve aynı zamanda bir kaynak kitap olarak hazırlanmıştır. Bilgisayar ve Elektronik Mühendisleri, Mühendislik öğrencileri, teknik kolej öğrencileri, ve elektroniği hobi olarak seçmiş olanlar kitabı yararlı bulacaklardır. Kitap, basit adım motoru kontrol projelerinden kompleks adım motoru kontroluna kadar çok değişik projeleri içermektedir. Kitapta sadece doğru akım (DC) ve düşük gerilimle (örneğin 5V, 12V veya 24V) çalışan küçük adım motoru projelerine yer verilmiştir.

Bölüm 1 de en yaygın olarak kullanılan elektrik motoru çeşitlerinden ve bu motorların özelliklerinden kısaca bahsedilmektedir.

Bölüm 2 de C ve asembler dilini kullanarak hazırlanmış ve denenmiş motor kontrolu üzerine çeşitli uygulamalar anlatılmıştır.

Bölüm 3 de baskı devresi (PCB) yazar tarafından hazırlanmış olan RS232 tabanlı bir unipolar motor kontrolu devresinin tasarımından bahsedilmektedir. PIC tabanlı olan bu devre ile küçük adım motorlarını otonom bir şekilde kontrol etmeniz mümkündür. Bu bölümde devrenin kuruluşu, çalışması, ve programlanması açıklanmıştır. Gerekli olan baskı devreyi kurulmuş ve çalışır durumda ücret karşılığında Bileşim Yayıncılıktan temin edebilirsiniz.

Kitap ile verilen CDROM üzerinde PIC mikrokontrolörler üzerine çeşitli bilgiler bulunmakta ve buna ilaveten Bölüm 3 deki baskı devre projenin tam mikrokontrolör ve PC yazılımları da bulunmaktadır.

Son olarak, ekler bölümünde PIC16F84 mikrokontrolörün yazmaçları, PIC asembler komut seti, ve adım motoru kontrolu için kitapta kullanılan entegre devrelerin özellikleri kısaca açıklanmaktadır.

Eğer Motor kontrol kitini de alırsanız, CD-ROM'da, kitapta kullanılan malzemelerin özellikleri, PIC 16F84 ve 16F877'nin özelliklerini gösterir data sheet'leri, PICBASIC ve PICC ile ilgili derleyiciler, PIC'ler hakkında detaylı bilgiler içeren notlar, yeni başlayanlar için kitap içinde kitap ve daha bir çok araç-gereç bulacaksınız"

Yine Mikrokontrolörlere dönük olarak yazarın PIC Mikrokontrolör Öğreniyorum (istenirse bir PIC Deney Kartı ile birlikte edinilebilir), PIC C ile Ses Projeleri, Z80 Mikrokontrolör Programlama, PIC C ile Sıcaklık Kontrol Projeleri, PIC ve PC İletişim Projeleri, PIC C ile Motor Kontrol Projeleri, Newnes PICBASIC Programlama gibi kitapları bulunmaktadır. Kitaplarının bir çoğunda devre kartları da temin edilmektedir. Yine Her Yönüyle PIC Mikrokontrolörler, EDU: 8051 Mikrokontrolörler ve EDU: Motorola 68HC11 Serisi Gömülü Kontrolörler ile RISC Temelli Mikrokontrolörlerle Bilgisayar Organizasyonu, EDU: Gömülü Mikroişlemcilerle Analog Arayüz Kurma, EDU:Gömülü Sistemlerle Bulanık Mantık, Newnes Robotik, Mekatronik ve Yapay Zeka kitaplarından da yararlanabilirsiniz.

PIClerle ilgili çıkartmış olduğumuz en az 4-dört kitabı birlikte alan herkese PIC mikrokontrolörleri programlayabileceği bir devre kartı bedava olarak verilmekte. Bu kartı ve devre şeması ile birlikte malzeme listesini temin ettikten sonra birleştirdiğiniz takdirde ve bu linkten programlayıcı program ve püf dökümanları bilgisayarınıza yükledikten sonra bir PIC programlayıcıya sahip olabileceksiniz. Malzeme listesinde belirtilen malzemeler ile 16F84 ve 628 programlanabilmekteyse de gereken değişiklikler yapıldığında birçok başka PIC mikrokontrolörü de programlayabilirsiniz. Fiyatı En az dört – 4 PIC kitabı alana bedava...


(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald