Kltr TV | Güneşe Bakmak - Ölümle Yüzleşmek | Kitap detaylar

Güneşe Bakmak - Ölümle Yüzleşmek kitabn 40 kii satn ald!

Güneşe Bakmak - Ölümle Yüzleşmek

Yaynevi : Kabalcı Yayınevi
Yazar : Irvin D. Yalom
evirmen : Zeliha İyidoğan Babayiğit
Kategori : Deneme-İnceleme
Basm tarihi:2008 / 1. Bask
Kapak : Karton
Sayfa says :257
Kat:-
Ebat:13.5×19.5
ISBN:975997133X
Dil : Türkçe
Etiket fiyat : 9.20 + %8 KDV = 10 TL
Kltr TV fiyat 8.00 TL

 

 

Öz-farkındalık büyük bir armağan, hayat kadar değerli bir hazinedir. Bizi insan yapan şeydir. Ama bedeli de çok ağırdır - ölümlülük yarası. Varoluşumuz, büyüyüp gelişeceğimiz ve kaçınılmaz bir şekilde ölüp yok olacağımız bilgisiyle gölgelenir.
Ölümlülük düşüncesi tarihin başından beri peşimizi bırakmaz. Dört bin yıl önce Babil kahramanı Gılgamış, arkadaşı Enkidu'nun ölümü üzerine yukarıda alıntıladığım sözleri söylemiştir: "Sen artık karanlıklar içindesin ve beni duyamaz oldun. Ben de öldüğümde Enkidu gibi olmayacak mıyım? Yüreğim umutsuzluk içinde. Ölümden korkuyorum."
Gılgamış hepimiz adına konuşuyor. Onun ölümden korktuğu gibi hepimiz korkarız - her erkek, kadın ve çocuk ölümden korkar. Bazılarımız için ölüm korkusu genelleşmiş bir huzursuzluk şeklinde dolaylı olarak kendini gösterir ya da başka bir psikolojik bozukluk kılığına girer; bazılarımız ölümle ilgili açık ve bilinçli bir anksiyete yaşarken, bazılarımız için ölüm korkusu bütün mutluluk ve sevinci engelleyen bir dehşet haline gelir..."

Son derece kişisel olan bu kitabını Irvin D. Yalom, ölüm korkusuyla verdiği mücadele sırasında öğrendiklerinden yola çıkarak hazırlamış. Ölümle siz yüzleştiniz mi? Irvin D. Yalom okuyucularına ölümle korkmadan yüzleşmenin yollarını hastalarıyla seanslarında edindiği deneyimler yardımıyla biz okuyucularına aktarıyor.
(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar

gamze hasdemir
11-08-2009
ölüme çok farklı bir yere bakmanızı sağlayacak bir kitap konu olarak pek acıcı gelmese bile .ölüm hayatın bir parçası belki de gerçek olan tek yanı ölüm korkusu olan birilerine önerebileceğiniz bir kitap aklımda kalan bir cümle "algılamamızın bile mümkün olmadığı ölümden neden korkalım ki"... farklı bakmanızı sağlayacak

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald