Kltr TV | Hobbit | Kitap detaylar

Hobbit kitabn 20 kii satn ald!

Hobbit

Yaynevi : İthaki Yayınları
Yazar : J. R. R. Tolkien
evirmen :Gamze Sarı
Kategori : Bilim Kurgu
Basm tarihi:2007 / 1. Bask
Kapak : Karton
Sayfa says :426
Kat:İthal kağıt
Ebat:13,5×21
ISBN:9752733732
Dil : Türkçe
Etiket fiyat : 18.40 + %8 KDV = 20 TL
Kltr TV fiyat 16.00 TL

 

 

Bir İngiliz Edebiyatı Profesörü olan J.R.R. Tolkien bundan yaklaşık yetmiş yıl kadar önce dünyaya bir kitap hediye etti. Bu kitapla birlikte insanlar ilk defa hobbit denen ahaliyle karşılaşıyordu. Cücelerden bile kısa boylu, yemeye, içmeye ve eğlenmeye düşkün, iyi yürekli, mutlu ve kendi küçük köylerinde her tür maceradan uzak yaşayan bir ahaliydi hobbitler. Ta ki büyücü Gandalf onları ziyaret edene kadar.
'Hobbit', diğer hobbitlerden aslında hiç de farklı olmayan bir hobbitin, Bilbo Baggins'in fantastik maceralarından oluşuyor. Bilbo Baggins, büyücü Gandalf ve cücelerle birlikte, cücelerin hazinesini kötü ejderha Smaug'dan geri almak için aslında hiç de istemediği bir yolculuğa çıkar. Ama yine de hobbitin içinde henüz keşfedemediği maceracı bir yan vardır ve yolculuk ilerledikçe Bilbo Baggins kendi cesaretinin ve gücünün farkına varmaya başlar.
Tolkien'in aslında çocuklar için kaleme aldığı 'Hobbit', çok geçmeden yetişkinlerden, özellikle de 60'ların asi gençliğinden büyük ilgi gördü. Bunun üzerine Tolkien hobbitlerin, elflerin, cücelerin ve insanların goblinler, troller, kurtlar ve her tür kötü ve çarpık yaratıkla olan mücadelesini anlatmaya devam ederek 'Yüzüklerin Efendisi'ni yarattı. Bugün 'Hobbit'le birlikte 'Yüzüklerin Efendisi' fantastik edebiyatın kült eserleri arasında yer alıyor.
(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar

SAVAŞ İMZALI
22-01-2010
Güzel bir kitap almayı düşünen herkezin alması gerekir .Gerçek ten müthiş bir kitap

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald