Fususu`l Hikem kitabını 36 kişi satın aldı!

Fususu`l Hikem

Yayınevi : Sufi Kitap
Yazar : Muhyiddin İbni Arabi
Çevirmen :Abdülhalim Şener
Kategori : Tasavvuf-Tarikatlar
Basım tarihi:Ağustos 2007 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :240
Kağıt:-
Ebat:13.5x21
ISBN:9789759161231
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 8.28 + %8 KDV = 9 TL
Kültür TV fiyatı 7.20 TL

 

 

İslam irfan tarihinin en mühim şahsiyetlerinden biri olan Şeyhü'l-Ekber Muhyiddin İbnü'l-Arabî'nin, en çok tartışılan eseri Füsusu'l-Hikem (Hikmetlerin Özü)'dir.

Peygamberimiz'den aldığı talimat üzerine, 'ne bir harf noksan ne de bir harf fazla' olmamak üzere nakledilen bu hikmetlerin her biri, bir Peygamber'in hakikatinden süzülüp gelmiştir.
Eserleri ile İslam irfanının zenginliğini ve enginliğini ortaya koymuş olan bu büyük bilgenin, mühim eseri Füsusu'l-Hikem'in yeni bir tercümesini sizlerle paylaşıyoruz.
Füsul'un Türkçe okuyup yazanlar açısından sarih, temiz ve duru bir tercümesi olma dileğiyle sunduğumuz bu kitabın Şeyhü'l-Ekber'in irfan dünyasındaki derinliğini aksettirmesi dileğimizdir.
'Ne ne­bi­yim ben ne re­sul. Al­lah El­çi­si'nin mi­ras­çı­sı ve öte dün­ya bil­gi­si­ni ya­yan­lar­da­nım. Her ne is­ter­se­niz Al­lah'tan is­te­yin, Al­lah'a yö­ne­lin. Ben­den din­le­dik­le­ri­ni­zi ha­tı­rı­nız­da tu­tun. Ar­dın­dan bu söz­le­rin an­la­mı­na sı­za­rak onu ge­niş­le­tin ve top­la­yın. Son­ra di­le­ye­ne ulaş­tı­rın bu ki­ta­bı, oku­mak is­te­ye­ni en­gel­le­me­yin. Bu, kuş­ku­suz üze­ri­ni­ze se­ri­len bir rah­met­tir, ge­niş­le­tin ve ar­tı­rın'
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı