Kltr TV | Şizofreni Terapisi | Kitap detaylar

 

Şizofreni Terapisi

Yaynevi : Prestij Yayınları
Yazar : Irvin D. Yalom
evirmen :Fulya Kaya
Kategori : Psikolojik Danışmanlık
Basm tarihi:2008-Eylül / 1. Bask
Kapak : Karton
Sayfa says :368
Kat:-
Ebat:13,5 X 21
ISBN:
Dil : Türkçe
Etiket fiyat : 18.40 + %8 KDV = 20 TL
Kltr TV fiyat 16.00 TL

 

 

"Klinisyenler için hazırlanmış, 'Şizofreni Terapisi', şizofreni ve tedavisi konusunda en son bulgularla ilgili geçerli bilgi ve önerileri içermektedir. "Bu kitap çok geniş kapsamlı ve duru bir dille hazırlanmış olup klinisyenler için temel bir referans niteliğindedir. Konuyla ilgili bütün klinisyenlere şiddetle tavsiye ederim."
Theresa Sheppard Alexander, "Facing the Wolf"sa yazan
"Anlaşılır ve eşsiz bir kaynak. Şizofreninin karmaşık ve gizemli doğası ve hastalığı anlamak için gerekli çoklu tanı, araştırma, teori, tedavi ve fenome-noloji perspektifleri açısından bir hediye niteliğinde."
Sherrie W. Echols, Klinik Psikolog
"Şizofreninin insani ve kişisel yüzünü aydınlatan kitap."
Owen M. Wolkowitz, M,D., Psikiyatri doçenti. Kaliforniya Üniversitesi Tıp Faküftcsi, San Francisco
Bu kitaplan okumak yaptığınız işte daha iyi olmanızı sağlayacaktır. Somut önerileri klinik örneklerle birleştiriyor, böylece yalnız ne yapılması gerektiğini değil aynı zamanda neden yapılması gerektiğinin de anlaşılmasını sağlıyorlar. Bu kitaplar, psikotcrapötik ve psikiyatrik teknik üzerine klinik yazılar için açık ye anlaşılır yeni bir standart ortaya koyuyor.
DaidSpiegd,M.D., Psikiyatri ve Davranış Bilimleri Profesörü. Slanford Üniversite
Sophia Vinogradov, editör Kaliforniya Üniversitesi Psikiyatri Bölümünde öğretim üyesidir. Doktorasını ve stajyerlik eğitimini Stanford Üniversitesi psikiyatri bölümünde yapmıştır. Dr. Vinogradov Stanford Üniversitesi'ndeyken Dr. Irvin Yalom ile birlikte grup psikoterapisi üzerine derin bir eğitim almıştır. Şizofrenide bilişi inceleyen araştırmalar yapmakta ve şizofreninin yeni psikofarmakolojik tedavilerinin klinik denemeleri ile ilgilenmekledir.
Irvin D. Yalom, genel editör- Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde psikiyatri profesörlüğü yapmış olan Yalom'un Psikoterapi dizisinden çıkan; Evlilik Terapisi, Depresyon Terapisi, Cinsel Terapi, Anksiyete Terapisi, Alkolizm Terapisi, Yeme Bozuklukları Terapisi, Okulöncesi Çocuklarının Terapisi, Okul-çağı Çocuklarının Terapisi ve Ergen Terapisi'nin yanı sıra "Nietzche Ağladığında" adlı ödüllü romanın da aralannda bulunduğu çok sayıda kitabı vardı.
(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald