Boleyn Kızı kitabını 182 kişi satın aldı!

Boleyn Kızı

Yayınevi : Artemis Yayınları
Yazar : Philippa Gregory
Çevirmen :Canan Sakarya
Kategori : Tarihi Roman
Basım tarihi:Ekim 2009 / 27. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :820
Kağıt:2. Hamur
Ebat:14x21
ISBN:9789944485401
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 22.08 + %8 KDV = 24 TL
Kültür TV fiyatı 19.20 TL

 

 

Mary Boleyn, on dört yaşında, masum bir kız olarak kraliyet sarayına geldiğinde, VIII. Henry'nin gözlerini kamaştırır. Gördüğü ilgiyle tüm varlığı alt üst olan Mary, hem altın prensine âşık olur, hem de gayrıresmi kraliçe olarak her geçen gün artan rolüne. Ancak öyle bir an gelir ki, kralın kendisine olan ilgisi gittikçe sönmeye başladığında, ihtiraslı planlar yapmakta olan ailesinin piyonuna dönüştüğünü fark eder ve en yakın arkadaşından uzaklaşmaya ve rekabet etmeye zorlanır: Kız kardeşi, Anne Boleyn'den. İşler iyice çığırından çıktığında ailesine ve kralına baş kaldırması gerektiğinin farkına varır ve kaderinin iplerini kendi eline alır.
Son derece zengin biçimde işlenmiş, etkileyici bir aşk, seks, ihtiras ve intikam masalı. Boleyn Kızı, Avrupa'nın en heyecanlı ve gösterişli saraylarından birinin tam kalbinde yaşamış, sıradışı eğilimleri ve ihtirasları olan, içindeki sesi dinleyerek varlığını sürdürebilmiş bir kadını tanıştırıyor dünya okuruna.
'Gregory'nin artistik ehliyeti sağlam yerden, bu belli, bir kurmaca yazarı olarak ortaya çıkaramayacağı hikâye yok.' Times
'Tarihi romanslara düşkün okur için nefis bir deneyim olacak.' Publishers Weekly
'Tudor Hanedanı'nı ortaya seren, sürükleyici bir roman. Hatta son yılların en çarpıcı tarihi romanı!' Daily Mail
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar

Ceren Karakaya
26-06-2009
Tarihi bir roman olmasına rağmen hiç sıkmadan rahat ve akıcı bir üslub ile yazılmış.Bir solukta okunabilecek mükkemmel bir kitap.Aşk,siyaset,ihtiras inanç,gurur,güç..

gamze hasdemir
11-08-2009
üslüp güzel,konu akıp gidiyor ama kitapda bazen o kadar çok ayrıntı verilmiş ki anlatılamk istenen uzatılmış buda kitabı kalınlaştırmış böyle bir konu için gereksiz uzunlukta olduğunu düşünüyorum

Gizem Öztürk
05-04-2010
Çok akıcı bir kitap. Nasıl başlayıp bitirdiğinizi anlayamayacaksınız. Herkese tavsiye ederim.

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı