NTV On Yıl

Yayınevi : NTV Yayınları
Yazar : Kolektif
Kategori : İnceleme-Araştırma
Basım tarihi:Aralık 2006 / 27X. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :336
Kağıt:2. Hamur
Ebat:27x26
ISBN:9756690437
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 27.60 + %8 KDV = 30 TL
Kültür TV fiyatı 27.00 TL

 

 

- 1996...6 / Sabancı Suikastı... Çeçenistan bağımsızlığa doğru.. Vehbi Koç vefat etti... Efes Pilsen Avrupa şampiyonu... Kazayla ortaya çıkan tehlikeli ilişkiler: Susurluk

- 1997...32 / Kopya koyun Dolly... "Post - modern darbe": 28 Şubat Süreci.. Blari'ın "Yeni" İşçi Partisi... İnsan beyni bilgisayara yenildi.

- 1998...62 / Clinton'ın uygunsuz ilişkileri... İktidar hapı viagra... Öcalan'ın kaçışı... El Nino ve Mitch kasırgası... Dünya kupası Fransa'nın..

- 1999...92 / "Memlekete hoşgeldin Abdullah Öcalan.." Latin Pop'un önlenemez yükselişi.. Yüzyılın felaketi: 17 Ağustos depremi... Ahmet Taner Kışlalı Suikasti...

- 2000...120 / Teröre karşı bir milyon kişi... Galatasaray UEFA şampiyonu... İnsanın genetik şifresi çözüldü... El aksa intifadası başladı... Zeugma sular altında kaldı.

- 2001...158 / Dondurucu soğuk ve kavurucu sıcak... Ayhan Şahenk vefat etti.. Fırlatılan Anayasa ve ekonomik kriz... 12 Dev Adam Avrupa ikincisi. 11 Eylül saldırıları.

- 2002...190 / AKP tek başına iktidar.. Süreyya Ayhan Avrupa rekortmeni.. İsrail Arafat'ın karargahını vurdu. Türkiye dünya üçüncüsü... Terör tiyatro sahnesinde...

- 2003...216 / Sertab Erener Eurovision birincisi. Uzay mekiği patladı... Irak savaşı başladı.. El kaide terörü İstanbul'da. Sıcaklar 30 bin kişiyi öldürdü.

- 2004...260 / El Kaide İspanya'yı vurdu.. Kıbrıs'ta çözüm hamlesi.. Ebu Gurayb skandalı... Sakıp Sabancı vefat etti. Beslan'da terör ve trajedi.. Tsunami.. Arafat'a veda...

- 2005...296 / AB - Türkiye müzakereleri başladı.. El Kaide Londra'yı vurdu. Katrina ABD'yi hırpaladı. Pakistan'da deprem... Fransa'da banliyö isyanı... Türkiye - İsviçre maçı...

Türkiye'nin ilk haber kanalı olan NTV, 2006'da onuncu yılını dolduruyor. Bu on yıl, geçen yüzyılın ve binyılın son beş yılıyla yeni yüzyılın ve binyılın ilk beş yılını kapsıyor. Bu dönem, 21. yüzyılın nasıl şekilleneceğini ve önümüzdeki sorunların ipuçlarını da barındıran son derece önemli gelişmelere sahne oldu. "On Yıl" kitabı, tarihin geleceğe bıraktığı izler sayılabilecek bu olaylara düşülmüş bir kayıt.

NTV, kendi on yıllık tarihinde tanıklık ettiği ve izleyicisine taşıdığı bu kayıtları, onuncu yılı dolayısıyla kitaplaştırdı.

El Nino'dan adım adım büyüyen küresel ısınma tehdidine, 11 Eylül saldırılarından Irak Savaşı'na, AIDS'in pençesinden kök hücre araştırmalarına, 28 Şubat sürecinden Abdullah Öcalan'ın yakalanmasına, Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazanmasından Süreyya Ayhan'ın başarılarına, Marlon Brando'dan Attilâ İlhan'a kadar kaybettiğimiz değerlere yer veren 336 sayfalık bir kitap.

Associated Press'in işbirliğiyle hazırlanan "On Yıl" kitabı, derin izler bırakan bu olayları unutulmaz fotoğraflarla ve damıtılmış bilgilerle örülmüş metinlerle anlatıyor.


(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı