Anne Karnında

Yayınevi : NTV Yayınları
Yazar : Peter Tallack
Kategori : Araştırma-İnceleme
Basım tarihi:2007 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :160
Kağıt:-
Ebat:21x24
ISBN:9789756690604
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 23.00 + %8 KDV = 25 TL
Kültür TV fiyatı 22.50 TL

 

 

Embriyodan Doğuma Üç Boyutlu Görüntülerle 9 Aylık Yolculuk

Ana rahmine düştüğü andan doğuma kadar olan yolculuğa bebeğin gözünden tanıklık ettiğinizi hayal edin. Bu benzersiz yepyeni kitabı resimleriyle zenginleştiren çok boyutlu ultrason teknolojisi sayesinde artık bu mümkün. İnanılmaz güzellikteki renkli resimlerle ve etkileyici metniyle 'Anne Karnında', birbirinden tamamen farklı iki hücrenin, dünyaya gelmeye hazır, tam donanımlı bir bebeğe dönüştüğü bu olağanüstü süreci belgeliyor.

Kadın doğum ve tıbbi görüntüleme uzmanlarından oluşan bir ekibin eseri olan bu büyüleyici kitap, bizi, benzerini hiç yaşamadığımız bir serüven için modern biyolojinin sınırlarına sürüklüyor.

Gebeliğin Başlangıcından Doğuma
İnsan embriyosunun ana rahmindeki 9 ay 10 günlük olağanüstü, hayranlık uyandırıcı macerası hiç bu kadar ayrıntılı ve anlaşılır biçimde anlatılmamıştı. İlk olarak bir televizyon belgeseli olarak hazırlanan "Anne Karnında" kitabı, en yeni animasyon teknolojilerinin yanı sıra, çığır açan film ve görüntüleme tekniklerinin de yardımıyla, gebeliğin başlangıcından doğuma kadar bu yolculuğun izini sürüyor.

'Anne Karnında', Peter Tallack'ın kolay anlaşılır, kapsamlı ve etkileyici metni ve bu metni zenginleştiren illüstrasyonlarıyla bebeğin olağanüstü gelişim evrelerini canlı ve etkileyici bir biçimde sunuyor.

Gelişim Evreleri Gösterildi
Gerçek hayatta filme alınamayacak önemli gelişim evrelerinin gösterilebilmesi için son derece gerçekçi ve anatomik bakımdan tıpatıp birbirinin aynı beş fetüs modeli (plasentası, göbek kordonu ve zarlarıyla birlikte) gerekti. Bu modeller, model yapım ve görsel efekt alanında uzman bir şirket olan Artem tarafından yapıldı ve Dr. David Barlow tarafından filme alındı.

Fetüsü Hiç Böyle Görmediniz
3 boyutlu ve 4 boyutlu taramaların ortaya çıkması, araştırmacıların, fetüsün gelişimini ve davranışını, bu güne kadar hiç görülmemiş ayrıntılarıyla yakından incelemesini sağladı. Ana karnındaki yaşamın filme alınabilmesi ancak bu gelişmelerle mümkün oldu. Fetüsün mahrem dünyasına ait olağanüstü görüntüleri doğumdan önceki yaşamın kusursuz kronolojik kaydı ile bir araya getiren 'Anne Karnında', önceki bütün kitaplardan farklı olarak, gebelik mucizesini hepimizi heyecanlandıracak, sırlarına varılabilecek bir öykü haline getiriyor.

İlklerin Kitabı
'Anne Karnında', bu olağanüstü dünyaya bir pencere açan, ana rahmindeki bebeğin perspektifinden gebeliği başından sonuna kaydeden ilk kitap. "Anne Karnında", anne-babaların kafalarını karıştıran, onları allak bullak eden sorulara cevap veriyor. Neden bu şekilde ürüyoruz, yumurta neden spermden bu kadar büyük, döllenen bir hücre ne olması gerektiğini nasıl olup da biliyor, bebeğin başı neden yukarıda, İkizler nasıl oluyor, fetüs ne hissediyor, ne kadar duyuyor ya da görüyor ya da tat alıyor, annesinin korkularına, mutluluğuna veya açlığına tepki veriyor mu, doğumu başlatan ne, bebek, çıkışın ne yönde olduğunu ve çıkma vakti geldiğinde bu serüveni nasıl bitirmesi gerektiğini nasıl biliyor, anne karnında geçirdiği süre boyunca bebeğin gelecekteki sağlığını neler belirliyor?

"Anne Karnında", inanılmaz karmaşıklıktaki bebeğin dokuz ay 10 günlük bir zaman zarfında nasıl oluştuğunu görmemizi ilk defa mümkün kılıyor.

(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı