Kltr TV | Bilimin Serüveni Ciltli | Kitap detaylar

Bilimin Serüveni Ciltli kitabn 12 kii satn ald!

Bilimin Serüveni Ciltli

Yaynevi : NTV Yayınları
Yazar : John Langone - Bruce Stutz - Andrea Gianopoulos
evirmen :Duygu Akın
Kategori : Bilim Tarihi
Basm tarihi:2008 / 1. Bask
Kapak : Ciltli
Sayfa says :408
Kat:İthal kağıt
Ebat:19 x 25
ISBN:9789756690925
Dil : Türkçe
Etiket fiyat : 44.16 + %8 KDV = 48 TL
Kltr TV fiyat 43.20 TL

 

 

Yüce zihinler ve hayati keşifler: Arşimet ve Einstein'dan Watson ve Crick'e; sayıların icadı ve Newton'un Principia mathematica'sından kuantum teorisi ve sicim teorisine.
Bilimsel araştırmanın her dönemi ve alanı: Bereketli Hilal, Antik Yunan ve Roma'dan Aydınlanma, Sanayi Devrimi ve günümüzün ileri teknoloji çağına...
Dikkatle hazırlanmış ve ilgi çekici metin doğal dünyayı ve onu yöneten yasaları kavrayışımızın gelişimini kronolojik bir biçimde gözler önüne seriyor. Çok geniş bir alana yayılmış resimler, kısa denemeler, bilgi kutuları, bölümler arasında yapılan referanslar ve bilgilendirici zaman çizelgeleri kitabı zenginleştiriyor ve ona akıcılık kazandırıyor.
Bilimsel başarıların kısa ama kapsamlı bir anlatımı ve herkes için olmazsa olmaz bir başvuru kaynağı.
Bilimin Serüveni medeniyetin doğuşundan başlayarak, yarından sonrasına dek uzanan yolda, bilimsel düşüncenin her alanda izini sürüyor: Gökbilim ve evrenbilim, madde ve enerjinin yapısı, genetik ve evrim, insan bedeni ve işleyişi, zihin ve davranış arasındaki karmaşık ilişki ve dahası... Kitap yüzyıllara yayılan araştırma, deney ve açıklamaların dökümünü konularına göre verirken, önemli bilimsel keşiflerin; onları gerçekleştiren sorgulayıcı, yaratıcı zihinlerin; ve gelecekteki araştırmaların önünü açan sistematik bulguların altını bir bir çiziyor.
İleri sürülen, test edilen ve geliştirilen kilit teoriler çağlar boyunca anlatılırken, bilim tarihinin öncü kişilikleri de kendilerini gösteriyorlar: Aristoteles, Arşimet, Kopernik, Galileo, Descartes, Pascal, Newton, Edison, Pasteur, Darwin, Pavlov, Curie, Einstein, Freud, Feynman ve Hawking, onlardan yalnızca birkaçı.
(Tanıtım Yazısından)

(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald