Geceleyin Kütüphane kitabını 21 kişi satın aldı!

Geceleyin Kütüphane

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları
Yazar : Alberto Manguel
Çevirmen :Dilek Şendil
Kategori : Deneme-İnceleme
Basım tarihi:2008 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :300
Kağıt:2. Hamur
ISBN:9789750814778
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 14.72 + %8 KDV = 16 TL
Kültür TV fiyatı 12.80 TL

 

 

Daha önce Okumanın Tarihi (2001), Borges'in Evinde (2002), Palmiyelerin Altında Stevenson (2004), Hayali Yerler Sözlüğü (YKY, 2005) ve Okuma Günlüğü (2007) kitaplarını yayımladığımız Alberto Manguel'den yine kitaplar, kütüphaneler, okumak ve yazmak üzerine bir kitap.
Geceleyin Kütüphane, George Steiner'in 'okumaya yazılmış bir aşk mektubu' sözleriyle övdüğü Médicis ödüllü Okumanın Tarihi ile aynı gelenekten: Kütüphanelerin uygarlığımızda oynadığı kritik rolün sürükleyici öyküsünü ele alıyor.
'Yazılı sözün yorulmaz şampiyonu' (The Vancouver Sun), 'sözün saklayıcısı ve kitabın koruyucusu' (The Globe and Mail) Alberto Manguel, Fransa'daki evinde kurduğu kütüphaneden yola çıkıyor ve engin hayalgücüyle Eski Mısır'dan Arap dünyasına, Çin'den Roma'ya, yazarların kişisel kütüphanelerinden İnternet'teki kütüphanelere uzanıyor. Mahkûmların 'sözlü kütüphaneler'i, Kont Drakula'nın ve Frankenstein'ın canavarının hayali kütüphaneleri, hatta Borges'in Tlön'ü, H.P. Lovecraft'ın Necronomicon'u gibi yazılmamış kitaplardan oluşan kütüphaneler bile Manguel'in ve kitabının 'erişim' alanında.


(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı