Az Gittik Uz Gittik kitabını 13 kişi satın aldı!

Az Gittik Uz Gittik

Yayınevi : İmge Kitabevi
Yazar : Pertev Naili Boratav
Kategori : 100 Temel Eser İlköğretim
Basım tarihi:Şubat 2007 / 2. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :367
Kağıt:İthal kağıt
Ebat:13x19,5
ISBN:9755334912
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 17.48 + %8 KDV = 19 TL
Kültür TV fiyatı 15.20 TL

 

 

Çoğumuz 'Az gittik uz gittik. Dere tepe düz gittik. Bir de dönüp baktık ki bir arpa boyu yol gitmişiz,' diyerek ninelerimizin anlatmaya başladıkları ama günümüzde daha az anlatılır olan masalları dinleyerek büyüdük..
Az Gittik Uz Gittik, şimdi kimisi Türkiye sınırları dışında kalan toprakların ve Anadolu masalcılarının dillerinden yıllar boyunca derlenmiş masalları bir araya getiren kapsamlı bir araştırma. Sözlü gelenek içinde kuşaktan kuşağa aktarılan masalları Pertev Naili Boratav titiz bir çalışmayla geçmişte kalmaktan kurtarıp günümüze ulaştırıyor; kendi deyimiyle, onlara 'belge' niteliği kazandırarak her yaştan okuru masal dünyasının büyülü perdesini aralamaya çağırıyor.
Cumhuriyet döneminin en önemli araştırmacılarından birinin kaleminden, Türk halk edebiyatına yetkin ve kapsamlı bir bakış getiren bu kitap, yazarın 'Türk Masalı Üzerine' başlıklı önemli incelemesiyle tamamlanıyor.
Az Gittik Uz Gittik'te birbirinden eğlenceli kırk sekiz halk masalının yanı sıra Karatepeli hikâyelerini bulacak ve Keloğlan'dan korkunç devanalarına, astığı astık kestiği kestik padişahlardan gözüpek şehzadelere, bin bir güçlükten sonra muradına eren güzel ve akıllı kızlardan eğlendirirken düşündüren hayvanlara kadar birçok renkli masal kahramanı ile tanışacaksınız.

(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı