Nobel Ödülü

Şeker Sokağı - Kahire Üçlemesi 3. Kitap

Yayınevi : Hit Kitap
Yazar : Necip Mahfuz
Çevirmen :Işıl Alatlı
Kategori : Roman
Basım tarihi:Ekim 2008 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :327
Kağıt:-
Ebat:13.5x21
ISBN:9789944198233
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 17.48 + %8 KDV = 19 TL
Kültür TV fiyatı 15.20 TL

 

 

Kahireli tüccar bir ailenin hayatı etrafında Mısır'ın siyasi ve toplumsal geçmişinin anlatıldığı bu son kitapta ailenin üçüncü kuşağı ele alınıyor. Üçlemenin son kitabında elden ayaktan düşmüş bir Ahmet Bey ile artık sokağa çıkmak için izin alması gerekmeyen bir Emine çıkıyor karşımıza. Onların yetişkin torunlarının hikâyesini okurken arka planda 1940'ların Mısır'ına vâkıf oluyoruz. Mısır toplumu giderek daha fazla dünyaya açılırken üçüncü kuşağın yaşam tarzı, ilişkileri, sorunları birinci kuşağın tasavvur edebileceğinin çok ötesine gitmiştir...
Başyapıtı Kahire Üçlemesi'nin ardından, ıngilizlerin Dickens'ı ile; Fransızların Balzac'ı ve Zola'sı ile karşılaştırılan; Rusların Tolstoy'u, Dosteyevski'si ve Soljenitsin'i ile kıyaslanan Necip Mahfuz bütün bu büyük yazarlar gibi, aslında her şeyden önce kendisiydi.
Jay Nordlinger
Büyük yazarların ruhu, yaşadıkları şehirde dolaşır. Joyce, Dublin'de, Kafka Prag caddelerinde var olmaya devam ediyor. Buenos Aires'in sigara dumanlı, tangodan terlemiş kafelerinde Borges'in muzip varlığı hâlâ hissedilebilir. Eski Kahire'de dolaşan ise Necip Mahfuz'dan başkası değildir.
The Economist
Kahire Üçlemesi'nin en büyük başarısı yarattığı unutulmaz karakterlerdir. Bu kitaplar hayat hakkında bildiklerimizi genişletiyor, derinleştiriyor, zenginleştiriyor.
Boston Globe
Kahire Üçlemesi, çok parlak, çok etkileyici... Yakın dönem Mısır'ının bütün sihri, sırrı ve ıstırabı ancak bu kadar insanî bir tarzda anlatılabilir.
New York Times Book Review
Mahfuz, Kahire Üçlemesi'nde bize duyguların, fikirlerin ve görüşlerin muhteşem bir renk cümbüşünü sunuyor.
Newsday
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı