Evrenin Zarafeti

Yayınevi : TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları
Yazar : Brian Greene
Çevirmen :Ebru Kılıç
Kategori : Popüler Bilim
Derleyen :U.Hasdemir-S.Kıvan
Basım tarihi:Eylül 2008 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :532
Kağıt:2. Hamur
Ebat:13.5x21
ISBN:9789754034745
Dil : Türkçe

 

Satışa çıkınca haberim olsun.

 

Bir şey keşfetmenin insanın yeni bir şey görmesi değil de bakışını biçimlenıiirmcsi demek olduğu söylenir. Evreni sicim kuramı tarafından biçimlendirilmiş bir bakışla gören okurlar vcni man¬zaralım neFcs kesici olduğunu görecek-
Önde gelen sicim kuramcılanndan Brian Greene, çok açık ve .ıjı-laşılır bir dille yazdığı bu kitapta okuyucuya nihai kuram arayışmın ardındaki bilimsel hikâyej'i ve bilim insanlarının ça-balarmı anlatıyor. Heyecan verici ve çığır açıcı fikirlerin, örneğin uzaym dokusunda gizli yeni boyutlar, Lemel parçacıklara dönüşen kara delikler, uz ay-zam anda yan klaı' ve delikler, birbirlerinin ye¬rine geçebilen çok büyük ve çok küçük evrenler ve bunlar gibi birçok başka fikrin, günümüzde fizikçilerin üstesinden gelmeye çalıştığı bazı sorunlaj'ın çözümünde çok önemli bîr veri var.
Evrenin Zarafeti bu konuda yapılan keşifleri ve bâlâ çözülememiş gizemleri, durup dinlenmeden uzayın, zamanın ve maddenin nibai doğasını araştıran bilim insanlarının j-aşadıgı coşkulan ve baya] kırıklıklarını yetkinlik ve incelikle biae eıktarıyor. Brian Greene akıllıca kullandığı benzetmelerle, fizikte bugüne kadar ele alınmış kavramlardan en karmaşık olanlarını geı'çekten de eğlendirici bir anlatımla okuyıcıı için kavranabilir hale getiriyor ve bizi evrenin nasıl bir işleyişi olduğunu anlamaya daba önce hiç olmadığı kadar yaklaştırıyor.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı