Avrupa`da Görülecek 101 Yer

Yayınevi : Boyut Yayın Grubu
Yazar : Kolektif - Saffet Emre Tonguç
Kategori : Gezi Rehberi
Basım tarihi:Kasım 2008 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :576
Kağıt:Kuşe
Ebat:11.5x21.5
ISBN:975-23-0593-9
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 26.59 + %8 KDV = 28.9 TL
Kültür TV fiyatı 23.12 TL

 

 

'AVRUPA'DA GÖRÜLECEK 101 YER'
'En iyi profesyonel rehber ve gezi yazarı' ödüllü Saffet Emre Tonguç'un yazdığı 'Avrupa'da Görülecek 101 Yer' isimli kitap Boyut Yayın Grubu tarafından yayınlandı.
Türkiye'de alanında bir ilk olan ve bütün Avrupa'yı kapsayan kitapta 40 ülke ve 101 yer bulunuyor. Ülkeler hakkında ayrıntılı bilgilerin yanı sıra çok sayıda görselle zenginleştirilen kitap, 'nerede yenir', 'nerede kalınır' gibi ipuçlarını da içeriyor. Kitap; Avrupa'daki tüm önemli şehirlerin tarihi ve turistik yerleri dışında ulaşım, alışveriş, restoran, gece hayatı ve otel bilgilerini de detaylı biçimde veriyor.
'Avrupa'da Görülecek 101 Yer' kitabı, yaşlı kıtadaki Osmanlı ve Türk izlerini de takip edip okura ilginç bilgiler aktarıyor. Tallinn'de bir kilise haçının altındaki hilalin, Viyana'da kahvenin, Stockholm'de Süryanilerin, Berlin'de Bergama Müzesi'nin, British Museum'da Efes Artemis Tapınağı'nın, Rodos'ta Cem Sultan'ın, Arnavutluk'ta Rahibe Teresa'nın, Figueres-Dali Müzesi'nde Kapalıçarşı işi sandığın, Peterhof Sarayı'ndaki Çeşme Odası'nın hikayeleri kitapta yer alan detaylardan sadece bazıları.
Satış rekorları kıran 'Türkiye'de Görülmesi Gereken 101 Yer' kitabının yazarlarından Saffet Emre Tonguç'un beş yıllık çalışmasının ürünü olan eser Avrupa'ya gidecek herkesin başucu kitabı olmaya aday.
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı