Kltr TV | Teknik Analiz mi Dedin? Hadi Canım Sen de! 3. Kitap | Kitap detaylar

Teknik Analiz mi Dedin? Hadi Canım Sen de! 3. Kitap kitabn 13 kii satn ald!

Teknik Analiz mi Dedin? Hadi Canım Sen de! 3. Kitap

Yaynevi : Scala Yayıncılık
Yazar : Ali Perşembe
Kategori : Ekonomi
Basm tarihi:Aralık 2002 / 1. Bask
Kapak : Karton
Kat:-
Ebat:16x24
ISBN:9758535242
Dil : Türkçe

 

Sata knca haberim olsun.

 

Ali Perşembe, uluslararası finans piyasalarında ilk pozisyonunu aldığı 1980 yılından bu yana, vadeli borsalardan hisse senetlerine, döviz piyasalarından opsiyonlara kadar geniş bir yatırım araçları yelpazesinde yoğrulan 22 yılı aşkın birikimiyle 23 ülkede Hadi Canım Sen De'yi anlattı.
Daha önce iki cildi yayınlanmış olan bu kitap dizisi, teknik analizin bir kristal küre olarak görüldüğü, risk yönetimi öğelerinin inşa edilmediği, yatırımcılara has davranış biçimlerinin yontulmadığı ve tüm yatırım sürecinin en ince ayrıntılarına kadar önceden planlanarak disiplinli ve sistematik bir yaklaşım geliştirilmediği müddetçe işlemeyeceğinin bir manifestosu.
Üçüncü kitabın konusu Teknik Analiz Göstergeleri (Endikatörler). Trend takip edici göstergelerden (CCI, MACD, Hareketli Ortalamalar ve Bantlar), aşırı alım/aşırı satış göstergelerine (RSI, Stokastik, % R), her analistin sepetinde bulunması gereken Jenerik Göstergelerden (DMI/ADIX, Momentum, ROC), İşlem Hacmi Göstergelerine (OBV, Chaikin Osilatörü, MFI, vs.) kadar tüm araçların hem o alıştığınız yalın ve hicivli anlatımla hem de ansiklopedik bir yaklaşımla ele alındığı üçüncü cilt, yine gerçek borsa grafikleriyle dolu.
Bu serinin asıl amacı okuyucuyu "kendi kendine yeterli" bir yatırımcı haline getirmek. Bunu yaparken de üç hayati unsuru ilke edinmek; Basitlik, Pratiklik ve Mantık. Bu seride köşeyi çabuk döndürecek büyülü formüller yok. Mantığımıza sığdıramayacağımız esrarengiz uygulamalar da yok. Falcılık da yok. Bu seride bulabileceğiniz tek hazine, yatırım hayatınızda istikrarlı bir şekilde başarılı olmak için gereken silahları kendi cephanenizden nasıl sağlayabileceğinizin yolları.
(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar

EREN GÜZ
17-05-2009
Teknik analizle ilgili bir çok kavramı net birşekilde anlatmaktadır.Kavramların birçoğunu öğrendim ve uygulamaya alınca da çok faydasını gördüm.Elinizin altında bulunması gereken, her zaman destek olabilecek bir kitaptır.Fiyatı da diğer sitelerle karşılaştırıldığında makuldür.Tavsiye ederim.

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald