Uçurtma Avcısı (Cep Boy) kitabını 321 kişi satın aldı!

Uçurtma Avcısı (Cep Boy)

Yayınevi : Everest Yayınevi
Yazar : Khaled Hosseini
Çevirmen :Püren Özgören
Kategori : Roman
Basım tarihi:Şubat 2010 / 21. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :440
Kağıt:İthal kağıt
Ebat:10.5x17
ISBN:9789752895171
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 9.11 + %8 KDV = 9.9 TL
Kültür TV fiyatı 7.92 TL

 

 

Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkarının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.
Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır.
Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.
Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları.... Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasının yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişinin aşama aşama gözler önüne seriyor.
Uçurtma Avcısı'nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanını diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar

aylin aydin
16-12-2009
güzel bir kitap,sürükleyici anlatımıyla sıkılmadan okudum...

serhat torun
16-07-2009
yıllardır süregelen afgan dramı ve çarpıcı bir dostluk hikayesi çok akıcı bir dille yazılmış.

adem özdemir
08-09-2009
keşke diğer kahramanda tecavüze uğrasaydı. çok yanlı bir kitap neden ödül aldığı belli. şarka ait olan kötü garba ait olan iyi. heleki o alman çocuğu nasıl elkaideci yaptı yazar gerçekten şaşırdım. abartıldığı gibi bir kitap kesinlikle değil. daha önce dediğim gibi sadece belirli yerlere yağlamak için yazılmış ve bunu başardığı için ödül almış bir yazar.....

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı