Kltr TV | Sosyal Bilimler için Veri Analizi El Kitabı İstatistik, Araştırma Deseni SPSS Uygulamaları ve Yorum | Kitap detaylar

 

Sosyal Bilimler için Veri Analizi El Kitabı İstatistik, Araştırma Deseni SPSS Uygulamaları ve Yorum

Yaynevi : Pegem Akademi Yayıncılık
Yazar : Şener Büyüköztürk
Kategori : Başvuru Kitapları
Basm tarihi:Kasım 2008 / 9. Bask
Kapak : Karton
Sayfa says :216
Kat:-
Ebat:16X24
ISBN:975-6802-74-X
Dil : Türkçe
Etiket fiyat : 14.72 + %8 KDV = 16 TL
Kltr TV fiyat 13.60 TL

 

 

Bu kitabın temel amacı, istatistiğe yönelik olumlu tutumların geliştirilmesine katkı sağlamak; araştırmacıların sıklıkla kullandıkları istatistik tekniklerini ve araştırma desenlerini SPSS paket programı ile bütünleştirerek okuyucuya aktarmaktır. Bu konuda okuyuculardan alınan çok sayıda mesaj belirtilen amacın gerçekleşmekte olduğuna ilişkin bazı ipuçları içermektedir. Örneğin, '...SPSS programını kullanmaya, sonuçlarını yorumlamaya karşı yapamayacağım kaygısını taşıyan bütün olumsuz yargılarımı kitabınız sayesinde aşmış durumdayım....', '...bu kitap sayesinde hem istatistik korkum geçti hem de istatistiğe bakış açım değişti...'.
Kitapta örnek olarak kullanılan ve alıştırma için gerekli olan veri dosyalarının bir CD ile sunulmasının da öğrenmeye önemli katkı sağladığı görülmüştür.
Kitabın, bu baskısına psikolojik testlerde kullanılan geçerlik ve güvenirlik çalışmalarını konu edinen yeni bir bölüm eklenmiştir.
Kitabın, araştırmacılara katkı sağlaması dileğiyle.
(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald