Hayatım

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları
Yazar : Kâzım Karabekir
Kategori : Otobiyografi
Basım tarihi:2009 / 2. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :300
Kağıt:-
ISBN:9789750815287
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 19.32 + %8 KDV = 21 TL
Kültür TV fiyatı 16.80 TL

 

 

İstiklâl Savaşı'nın kaderini değiştiren komutanlardan Kâzım Karabekir, emekli olduktan sonra anılarını ayrıntılı şekilde yazdı. Bunların en önemlisi olan iki ciltlik İstiklâl Harbimiz, Yapı Kredi Yayınları tarafından yeniden gözden geçirilerek yayımlanmıştı. Bu anılarının çocukluk ve gençlik dönemini kapsayan ve Karabekir'in Hayatım adını verdiği kitabı da elyazısıyla yazılmış müsveddeleriyle karşılaştırılarak yeniden yayımlandı.
Karabekir bu kitabında ailesini, çocukluk anılarını anlatırken dönemin sosyal tarihine de ışık tutuyor. Aile hayatının acı tatlı birçok yönünü anlatırken samimi bir dil kullanıyor. Çocukluk merakları ve yaramazlıklarını birçok anekdotla süslüyor. Babasının memuriyeti dolayısıyla gittikleri Anadolu şehirlerinde ve Arabistan'da yaşadıkları ilginç olaylar ile yolculuk izlenimleri kitabın ilk bölümlerini oluşturuyor. Okula başlaması, değişik okullarda eğitim görmesi, hoca ve arkadaşlarıyla ilişkileri hayli ilgi çekici. Kitabın son bölümlerinde ise gençlik, Harbiye, mezuniyet ve Balkanlardaki ilk görev yıllarına yer veriliyor.
Yapı Kredi Yayınları, Karabekir'in diğer yapıtlarını da aslına uygun şekilde yayınlamaya devam edecek. Sırada, uzun zamandır beklenen 'Günlükler' var...
(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar


Bu kitaba ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı