Kltr TV | Eroinle Dans | Kitap detaylar

Eroinle Dans kitabn 55 kii satn ald!

Eroinle Dans

Yaynevi : Altın Kitaplar
Yazar : Canan Tan
Kategori : Çağdaş Roman
Basm tarihi:Ekim 2005 / 1. Bask
Kapak : Karton
Sayfa says :400
Kat:2. Hamur
Ebat:14x20
ISBN:9789752106123
Dil : Türkçe
Etiket fiyat : 15.64 + %8 KDV = 17 TL
Kltr TV fiyat 13.60 TL

 

 

Geçtiğimiz yıllarda 'Piraye' adını taşıyan kitabı ile gündeme gelen Canan Tan, bu kez 'Eroinle Dans' isimli romanı ile okurla buluşuyor.
'Eroin konusunda, bilimsel ya da günlük tarzında, pek çok kitap yazıldı. Türk ya da yabancı, günlük tutan eroin bağımlıları, anılarını paylaştılar okurlarla. Bulanık kafalarıyla, edebi kaygı gütmeden, bulutların üzerindeki serüvenlerini anlattılar.
Gerçek anlamda bir 'eroin romanı' yazmak isteyişim bundan,' diyor Canan Tan.
'Beyinlerin damağında edebiyat tadını duyarak da okunabilmeliydi eroinin hikayesi... Romandaki karakterlerin hepsi hayal ürünü. Ama yaşadıkları öylesine gerçek ki... Eylül'ü, Dünya'yı ya da Alev'i değilse bile Ayşeleri, Zeynepleri, Özgeleri bulabilirsiniz yakın çevrenizde...'
Eroinle Dans, yalnızca bir eroin öyküsü değil. Sigara ve içkiyle başlayıp esrar, kokain, sakinleştirici ya da uyarıcı haplarla süren, uzun, upuzun bir yolun son noktası eroin.
Merak, macera arayışı, çarpık ilişkilerin yaşandığı arkadaş çevreleri, rastlantı sonucu içinde bulunulan topluluğa uyum çabaları, bu konulara en uzak duran kişileri bile nasıl da içine çekebiliyor. Romanın iki kahramanı Eylül ve Dünya'nın başına gelenler de bunlardan farklı değil.
Eylül, ailesinin biricik prensesi; el bebek gül bebek büyütülmüş en iyi okullarda okutulmuş pırıl pırıl bir genç kız. Yolundan sapmasını haklı çıkaracak hiçbir dayanağı yok. Ancak, çok güçlü arkadaşlık ve dostluk bağları bazen bataklığa sürükleyebiliyor insanları. Eroinle Dans, hem güçlü bir arkadaşlığı, hem de böylesine güçlü bir arkadaşlığın sonuçlarını anlatıyor.
(Tantm blteninden)

Bu kitaba video yklemek ister misiniz?

 

Yorumlar

ŞEBNEM PINAR
20-07-2009
Arkadaşların birbirleri hayatındaki etkilerini en güzel ve en yalın dinle anlatan bir kitap.. Tüm ebeveylerın, lise/üniv. çağındaki çocuklarına mutlak suretle okutması gereken bir eser. Herkesin hayatında mutlaka en az 1 "Dünya" ve en az 1 "Eylül" vardır.. Önemli olan nasıl idare edildikleri.. tavsiye ediyorum..

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin ok satanlar


Bu kategorinin ilgi grenleri


Bu kitab alanlar bunlar da ald