Limon Ağacı kitabını 230 kişi satın aldı!

Limon Ağacı

Yayınevi : Pegasus Yayınları
Yazar : Sandy Tolan
Çevirmen :Engin Wank
Kategori : Roman
Basım tarihi:2009 / 1. Baskı
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :400
Kağıt:2. Hamur
Ebat:14 X 21
ISBN:9786055943516
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 18.40 + %8 KDV = 20 TL
Kültür TV fiyatı 16.00 TL

 

 

Bir Arap, Bir Yahudi ve Ortadoğu'nun Kalbi...
1967 yılının yaz aylarında, Altı Gün Savaşı'ndan uzak olmayan bir tarihte, genç bir Filistinli adam ve iki arkadaşı İsrail'in Ramla kasabasına giderler. Onlar kuzendir ve yaklaşık yirmi yıl önce ailelerinin terk etmek zorunda kaldığı, çocukluklarının geçtiği evi görmek isterler. Bir kuzenin yüzüne kapı kapanır, diğerinin ailesinin evi okula dönüştürülmüştür fakat öbür kuzen olan Bashir, kendisini içeri davet eden Dalia tarafından karşılanır.
Bir Arap ve bir Yahudi ailesinin ilişkilerinin başlangıç noktası budur. Bashir babasının dikmiş olduğu limon ağacında bir sahipsizlik ve işgal duyguları içinde olur. 1948 yılında küçük bir çocuk iken Bulgaristan'dan kaçak olarak gelmiş olan Dalia Soykırım tarafından yok edilen bir umut ışığı görür. Onlar kaçınılmaz olarak kendi yazgılarını yaşamışlardır ve bu İsrail-Filistin tarihinin bir küçükevrenini oluşturmaktadır.
İki genç insanın başlattığı diyalog bölgenin barış umudunu ortaya koymaktadır. Limon ağacı simgesel olarak bölgede huzurun mümkün olduğunu anlatmaktadır.
Olağanüstü bir öykü ve kurgusal olmayan bir anlatıma sahip olarak sizi saracak.
-Sunday Times
Dalia ve Bashir'in zorluklarla dolu arkadaşlıklarını izleyerek, okuyucular dünyanın en inatçı çatışmasının birinci elden deneyimini yaşayacaklar.
-Publishers Weekly
Hiçbir kitap daha zorlayıcı olamaz . . . ve bu kitap kesinlikle bu yıl okuyacağınız en iyi kurgu-olmayan çalışma olacak."
-Christian Science Monitor
Yüzyılın yarısı boyunca İsrail-Filistin çatışmasının öyküsünü taşıyan tek bir ağaç varsa, o budur... Sandy Tolan bu ağacı bulmuştur ve onun aracılığıyla iki halkın acı ve tutkusunu gözler önüne sermiştir."
-Milwavkee Journal Sentinel

(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar

volkans
12-04-2010
yeni basımı olan bu kitap daha anlaşılır ve daha akıcı bulacaksınız gerçek bir konuya değinmiş olması merak duygunuzu her daim uyanık ctutacak ve bıkmadan oluyacaksınız

aylin aydin
06-12-2009
normalde haftada bir kitap bitiriorum.iki hafta oldu bu kitap hala bitmiyor,sürükleyici bir anlatımı yok ayrıca sıkıcıda.tavsiye edemiycem.

emine emine
01-06-2009
çok karmaşık kitap..okurken kopuyorsunuz...daha akıcı bir dille yazılabilirdi.beğenmedim

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı