Kılıç Yarası Gibi kitabını 29 kişi satın aldı!

Yunus Nadi Armağanı

Kılıç Yarası Gibi

Yayınevi : Alkım Kitabevi
Yazar : Ahmet Altan
Kategori : Roman
Kapak : Karton
Sayfa sayısı :352
Kağıt:-
Ebat:13,5x19,5
ISBN:975992079-4
Dil : Türkçe
Etiket fiyatı : 8.74 + %8 KDV = 9.5 TL
Kültür TV fiyatı 7.60 TL

 

 

19. Yüzyıl bitiminde son günlerini yaşayan Osmanlı İmparatorluğu'nun payitahtı, kibirli İstanbul, devlet aygıtının içinde arpalık peşinde koşan paşaların iç çekişmeleriyle çalkalanıyor. Sultan bile, rüşvetçilikleriyle kamu maliyesini kurutan bu feodal beyleri birbirlerine kırdırarak ayakta kalabiliyor ancak. Kentte korku hüküm sürüyor, hafiyeler gördükleri en ufak hareketi ve davranışı saraya yetiştiriyorlar. Baş döndürücü cazibeleriyle çevrelerindeki erkeklerin yazgısını altüst edecek iki kadının yolu işte bu çürümüş ortamda kesişiyor. (...)
Kadınlardan Paris'te her türlü her başarıyı tatmış olanı ülkesine geri döner ve bir müslüman din adamının cazibesine kapılır. Onun "batılılaşmış" oğluyla evlenen öteki kadın ise en sonunda bir "çapkın" tarafından en bayağı biçimde baştan çıkarılır. Bu serüvenler içinde Doğu ile Batı arasındaki karşılıklı büyülenmenin yol açtığı çokanlamlılıklar, yanılsamalar ve yanlış anlamalarla karşılaşırız. Bu arada alttan alta bir genç subay hareketi örgütlenmektedir: Kısa bir süre sonra tüm Avrupa'da duyulacak "Jön Türkler." (...)
Bu romanın başarısı, Osmanlı İmparatorluğu'nun son günlerinin geniş bir tarihsel panoramasını çizerken, kişiliklerinin psikolojisini de en canlı biçimde aktarmayı başarmasında yatıyor.
Fronçois BOUCHARDEAU
Le Monde Diplomatque

(Tanıtım bülteninden)

Bu kitaba video yüklemek ister misiniz?

 

Yorumlar

vlknsrml
01-01-2010
okuduğunuzda hiç de pişman olunmaycak bir eser...

Yorumunuzu ekleyin

Bu kategorinin çok satanları


Bu kategorinin ilgi görenleri


Bu kitabı alanlar bunları da aldı